"Примітивний і дрібний, хитрий, підлий, але ниций". Ірина Геращенко відповіла на звинувачення Аграмунта на адресу української делегації
Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт заявив, що кампанію проти нього очолила українська делегація. Віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко відповіла, що представники України "борються за принципи".
Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко розкритикувала президента Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Педро Аграмунта після його звинувачень на адресу української делегації. Відповідний запис з'явився на її сторінці у Facebook.
"Господи, який же він примітивний і дрібний. Хитрий, підлий, але ниций. Ми не боремося з недолугим сенатором, забагато честі. Ми боремося за принципи. Не може президент ПАРЄ розвалювати організацію із 70-річною історією на догоду росіянам. Не може закривати очей на окуповані Крим і Донбас. Не може їздити в Москву і Пітер і мовчати про українських політв'язнів, про порушення Росією міжнародного права, про вбивства українців. Не може руйнувати довіри до асамблеї", – написала вона.
Геращенко підкреслила, що українська делегація завжди займала таку позицію, бо "ми – оголений нерв, бо на нашій землі вбивають наших співвітчизників, а президент організації, яка зобов'язана відстоювати права людини, про це мовчить і вимагає повернення росіян, що голосували за війну, без всяких передумов".
"РФ, якій не вдалося дистанційно керувати ПАРЄ через своїх агентів, тепер вирішила виховувати Раду Європи батогом (через несплату внеску) і повністю дискредитувати організацію, аби весь світ не сприймав серйозно асамблею, якою керує такий Педро", – додала перший віце-спікер Ради.
За її словами, завдання української сторони – "не дозволити знищити асамблею, повернути її авторитет і довіру до організації".
"Ми дуже серйозно ставимося до цього, і я вірю, що в української маленької і такої демонізованої поваленим Педро делегації вийде скоординувати наші дії та ініціативи з нашими партнерами і колегами", – підсумувала Геращенко.
Питання про звільнення Аграмунта з посади було порушено після того, як він 20 березня на чолі делегації депутатів асамблеї і Держдуми Росії прибув до Сирії. Організували візит депутати Держдуми, незважаючи на те, що РФ позбавлена в ПАРЄ права голосу.
Аграмунт стверджував, що поїздка до Сирії була узгоджена з іспанським урядом, проте в Мадриді його слова спростували.
25 червня Аграмунт заявив керівництву Європейської народної партії, що не має наміру покидати своєї посади.
27 червня ПАРЄ ухвалила зміни до власного регламенту, які дають змогу змістити Аграмунта через імпічмент.
30 червня 158 делегатів підписали офіційну пропозицію про процедуру відсторонення президента від посади. Голосування щодо цього питання заплановано на жовтневій сесії ПАРЄ.
Аграмунт звинуватив українську делегацію в ПАРЄ в тому, що вона очолила кампанію з його відставки.
"Українські депутати з їхніми спрощенськими гаслами побачили прекрасну можливість напасти на мене після моїх ініціатив до діалогу, щоб ослабити мене та звести рахунки", – заявив він.