Пристайко назвав "червоні лінії" України на нормандських переговорах
Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що Україна наполягає на тому, що переговори в нормандському форматі не мають призвести до поступок за низкою напрямів.
Міністр закордонних справ україни Вадим Пристайко назвав журналістам у Лондоні "червоні лінії" України на нормандській зустрічі в Парижі 9 листопада, пише "Європейська правда".
"Про ці "червоні лінії" президент уже говорив, і в нас нічого не змінилося. Для нас "червона лінія" – зміни до Конституції і те, що ми не допустимо впливу на наші зовнішньополітичні пріоритети; кордон (на території ОРДЛО. – "ГОРДОН") має бути українським; не можна проводити вибори, поки там перебувають озброєні люди і незаконні збройні формування тощо", – сказав Пристайко.
Він наголосив, що Україна вимагає встановлення контролю над українсько-російським кордоном в окупованих частинах Донецької та Луганської областей. Водночас Пристайко зазначив, що можна обговорювати, наприклад, спільний контроль з ОБСЄ, але "однаково контроль над кордоном має бути".
Ще однією "червоною лінією" міністр назвав відсутність прямих переговорів України із самопроголошеною "владою" окупованих територій. Раніше міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що на саміті в Парижі РФ закличе Україну до прямого діалогу з "ЛДНР".
Пристайко бере участь у конференції NATO Engages: Innovating the Alliance, яка відбувається в межах саміту Північноатлантичного альянсу.
Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії. Глави держав нормандського формату зустрічалися востаннє 19 жовтня 2016 року в Берліні.
15 листопада 2019 року пресслужба президента України повідомила, що новий саміт щодо врегулювання конфлікту на Донбасі в нормандському форматі відбудеться 9 грудня в Парижі.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що має намір обговорити на саміті терміни обміну "всіх на всіх" та чіткі терміни деокупації Донбасу. Він вважає, що питання припинення війни на Донбасі треба вирішувати в дипломатичний спосіб.