Пристайко обговорив із главою МЗС Данії будівництво "Північного потоку – 2"
У Нью-Йорку на полях 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН міністр закордонних справ України Вадим Пристайко зустрівся зі своїм данським колегою Єппе Кофодом.
Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко на полях 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН обговорив зі своїм данським колегою Єппе Кофодом будівництво газопроводу "Північний потік – 2". Про це він написав у своєму Twitter 26 вересня.
"Обговорили з моїм данським колегою Єппе Кофодом наші позиції щодо "Північного потоку – 2". Щасливі, що обидва спостерігаємо однакові ризики і проблеми. Подякував Данії за постійну підтримку", – написав Пристайко.
"Північний потік – 2" – другий газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становить 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проєкту – €9,5 млрд, його порівну фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозували, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року, компанія – оператор будівництва газопроводу повідомляла, що проєкт можуть завершити до середини 2020 року.
Німеччина, Фінляндія та Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія – ні. У серпні 2018 року оператор проєкту запропонував прокласти трубопровід в обхід Данії.
Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.
12 березня 2019 року Європарламент ухвалив резолюцію, у якій визнав "Північний потік – 2" загрозою для внутрішнього ринку Європейського союзу.
17 вересня Reuters написало, що на початку жовтня прокладальники "Північного потоку – 2" дійдуть до кордону Данії, що створить патову ситуацію і може відкласти реалізацію проєкту.