Пристайко під час зустрічі з Раабом: Україна готова допомогти Британії з поверненням тіл загиблих в авіакатастрофі в Ірані
Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко і глава МЗС Великобританії Домінік Рааб обговорили розслідування катастрофи літака Boeing 737-800 рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України" і питання двосторонніх відносин Києва та Лондона.
Україна готова допомогти Великобританії з поверненням тіл британців, загиблих у катастрофі літака Boeing 737-800 рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України", який розбився в Ірані 8 січня.
Про це міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив під час розмови із главою МЗС Великобританії Домініком Раабом у Лондоні, повідомляє пресслужба українського зовнішньополітичного відомства.
Зустріч міністрів відбулася в межах переговорів глав МЗС Канади, Великобританії, Швеції, Афганістану та України, які стосуються розслідування катастрофи PS752.
"Співрозмовники відзначили важливість спільних дій для забезпечення належного розслідування обставин катастрофи українського літака. Було домовлено, що Україна та Великобританія докладуть усіх зусиль для притягнення винних до відповідальності та забезпечення виплати Іраном належної компенсації родинам загиблих", – ідеться в релізі.
Рааб і Пристайко говорили також про двосторонні відносини України та Сполученого Королівства.
"Міністри домовилися продовжити роботу над організацією офіційного візиту президента України Володимира Зеленського до Великобританії та прискорити переговори щодо укладення двосторонньої угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю і партнерство", – зазначили в українському МЗС.
Пристайко запросив Рааба відвідати Україну найближчим часом, міністр закордонних справ Великобританії наголосив, що Сполучене Королівство, незважаючи на вихід із ЄС, залишиться "відданим другом України та підтримуватиме суверенітет і територіальну цілісність держави".
Пасажирський літак Boeing 737-800 рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України" розбився 8 січня поблизу Тегерана незабаром після зльоту. На борту перебували 167 пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу, зокрема 11 українців і четверо британців. Ніхто не вижив.
11 січня Генштаб збройних сил Ірану визнав, що літак МАУ іранські військові збили помилково. У відомстві заявили, що катастрофа сталася незабаром після обстрілу Іраном військових баз США в Іраку. Літак, як зазначено в повідомленні, наблизився до одного з важливих об'єктів іранського Корпусу вартових ісламської революції й "за формою та висотою польоту був схожим на ворожий об'єкт".
14 січня влада Ірану заявила про затримання кількох осіб, підозрюваних у справі про катастрофу PS752.