Пристайко залишається єдиним кандидатом на посаду глави МЗС України – помічник президента Єрмак
Помічник президента України Володимира Зеленського Андрій Єрмак заявив, що не планує обіймати посаду нинішнього заступника глави Офісу президента Вадима Пристайка, коли він очолить Міністерство закордонних справ.
Заступник глави Офісу президента України Вадим Пристайко є єдиним кандидатом на посаду Міністра закордонних справ України. Про це в опублікованому 31 липня інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" заявив помічник президента України Володимира Зеленського Андрій Єрмак.
"Пристайко залишається єдиним кандидатом на міністра закордонних справ України, і ми про це відкрито говорили", – зазначив він.
Тимчасова виконувачка обов'язків глави МЗС, заступниця міністра з питань євроінтеграції Олена Зеркаль – це професійна і шанована в міжнародній спільноті людина, підкреслив Єрмак.
"Думаю, що для всіх буде великою удачею, якщо вона продовжить працювати на тій позиції, на якій вона сьогодні є. Вона на своєму місці", – додав Єрмак.
Інформацію про те, що після призначення Пристайка він стане заступником глави Офісу президента, Єрмак заперечує.
"На сьогодні як помічник президента, за його дорученням, я підключаюся до питань міжнародної політики. Продовжуватиму курирувати якісь із цих напрямів і в майбутньому. Я там, де потрібен президентові. Ставати заступником глави Офісу президента в мої плани не входить", – підкреслив радник президента.
30 травня президент Володимир Зеленський вніс у Верховну Раду подання про звільнення глави МЗС Павла Клімкіна. 6 червня Рада не підтримала його відставки.
11 червня Зеленський повторно вніс до Ради проєкти постанов №10381 про звільнення Клімкіна та №10382 про призначення на цю посаду Вадима Пристайка.
1 липня Клімкін заявив, що йде у "політичну відпустку". Це відбулося після конфлікту між ним і президентом України Володимиром Зеленським через ноти, якими МЗС України та РФ обмінялися щодо питання звільнення українських моряків.
2 липня президент України звернувся до Верховної Ради з проханням невідкладно розглянути постанови про кадрові питання у МЗС.
11 липня депутатам не вдалося відправити Клімкіна у відставку – за проєкт постанови про його звільнення проголосували 160 народних депутатів за необхідного мінімуму 226.