Прокуратура повідомила Святаша про підозру
Колишнього нардепа Дмитра Святаша підозрюють у заволодінні чужим майном завдяки зловживанню довірою за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах, поінформували у прокуратурі Києва.
Прокуратура Києва повідомила про підозру колишнього народного депутата в заволодінні 1,1 млрд грн коштів "Укрсиббанку", поінформувала 8 жовтня пресслужба відомства у Facebook.
Імовірно, ідеться про екснардепа від групи "Відродження" Дмитра Святаша.
"Під час досудового слідства встановлено, що колишній народний депутат України IV, V, VI, VII, VIII скликань протягом 2008–2018 років, діючи як організатор злочину за попередньою змовою з посадовими особами групи компаній АІС, шахрайським шляхом заволодів грошовими коштами, отриманими від АТ "Укрсиббанк" на підставі кредитних договорів, чим завдав збитків вищевказаній банківській установі на суму понад 1,1 млрд грн", – указано в повідомленні.
Святашу оголосили про підозру у вчиненні кримінальних злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання довірою (шахрайство), вчинене за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах) і за ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 358 (підроблення офіційного документа, що видається чи посвідчується підприємством, установою, організацією і який надає права або звільняє від обов'язків, із метою використання їх як підроблювачем, так і іншими особами, за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.
У прокуратурі нагадали, що в межах цього кримінального провадження повідомили про підозру генерального директора корпорації АІС, а також топменеджерів ТОВ "Імпульс-В" (директора та засновника). Їх підозрюють за ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 190 (пособництво у заволодінні чужим майном шляхом зловживання довірою (шахрайство), вчинене за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України.
У 2007 році АТ "Укрсиббанк" надав кредити кільком підприємствам групи компаній АІС, яку контролює Святаш. У межах розслідування нерухоме майно та корпоративні права низки підприємств групи було заарештовано й передано в управління Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів.