Прокурор просить для Крючкова арешт з альтернативою застави майже 347 млн грн
Колишній народний депутат і екс-голова правління "Енергомережі" Дмитро Крючков заволодів коштами на суму 198 млн грн, загалом держава зазнала збитків на 346 млн грн, заявив прокурор Віталій Кравець.
Сторона обвинувачення у справі про розкрадання коштів підконтрольних державі обленерго екс-нардепа Дмитра Крючкова проситиме для підозрюваного арешт з альтернативою застави. Про це в коментарі "РБК-Україна" розповів прокурор Віталій Кравець.
"Просимо тримання під вартою з альтернативою – внесення застави у розмірі 346,2 млн грн", – сказав Кравець.
За його словами, Крючков заволодів коштами на суму 198 млн грн, загалом держава зазнала збитків на 346 млн грн.
"Організував схему виведення коштів, які б мали піти на погашення заборгованості ВАТ "Запоріжжяобленерго". Заволодів коштами на суму 198 млн грн. А загалом держава зазнала збитків на 346 млн грн... Кому і що він передавав, слідство поки не встановило, раніше він ніколи не давав детальних показань", – зазначив прокурор.
Крючков був депутатом Верховної Ради V скликання (у 2006–2007 роках), входив у фракцію "Батьківщина". У квітні 2018 року його затримали на німецько-австрійському кордоні на підставі міжнародного ордера. У травні 2018-го Крючков вийшов із в'язниці Мюнхена під заставу €100 тис.
В Україні Крючкова називають організатором схеми, за якою компанії "Запоріжжяобленерго" та державному підприємству "Енергоринок" було завдано збитків на загальну суму понад 346 млн грн. За даними НАБУ, протягом 2015–2016 років компанія "Енергомережа", яку очолював Крючков, уклала договори про відступлення права вимоги боргу за електроенергію, яку "Запоріжжяобленерго" постачало низці промислових підприємств. Унаслідок цього гроші за спожиту електрику надходили не ДП "Енергоринок" та "Запоріжжяобленерго", а "Енергомережі".
У розслідуванні "Радіо Свобода", опублікованому в березні 2019 року, ідеться, що Крючков не діяв одноосібно. Головний редактор інтернет-видання "Наші гроші" Олексій Шалайський повідомив, що кілька державних менеджерів називали Крючкова протеже Кононенка. Журналісти опублікували записи телефонних розмов Крючкова, Кононенка і братів Григорія та Ігоря Суркісів, які свідчать про те, що Кононенко причетний до корупційних схем в енергетиці.
Крючкова екстрадували 15 квітня.
Під час сьогоднішнього засідання Крючков назвав імена політиків, із якими співпрацював, будучи головою правління "Енергомережі".