"Простіше забезпечити охорону". Гончарук пояснив, чому евакуйованих з Уханя розмістили в Нових Санжарах
Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук підкреслив, що громадян, евакуйованих із охопленого коронавірусом Уханя, розмістили в Нових Санжарах Полтавської області на режимному об'єкті, який належить Нацгвардії.
Евакуйованих в Україну з охопленого коронавірусом китайського Уханя розмістили в селищі Нові Санжари Полтавської області у зв'язку з найкращою охороною об'єкта. Про це 23 лютого в ефірі телеканала "Україна" повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.
"Було декілька об'єктів, які готові були прийняти людей, але конкретно цей об'єкт був обраний через те, що там простіше забезпечити охорону, тобто фактично – безпеку. Це режимний об'єкт, який належить Національній гвардії, нам зрозумілий там персонал, ми розуміємо, що це люди, які служать фактично, тобто вони були там перевірені, ми розуміли дуже добре територію", – сказав він.
За словами прем'єр-міністра, підконтрольність території в Нових Санжарах була одним із критеріїв, які переконали зупинитися саме на цьому об'єкті.
Гончарук підкреслив, що всі евакуйовані станом на 23 лютого здорові і для них створили додаткові зручності.
"Окремі мобільні оператори встановили там тимчасові вишки зв'язку, щоб у людей був кращий зв'язок, щоб їм було простіше спілкуватися, зв'язуватися зі своїми рідними, близькими. Завтра ми ще там додаткові умови комфорту для них створимо, всі необхідні санітарно-гігієнічні потреби забезпечені, у них є їжа, там тепло, вони в безпеці", – зазначив глава уряду.
Увечері 20 лютого в Нові Санжари приїхали автобуси з громадянами, евакуйованими з Уханя, який опинився в епіцентрі спалаху коронавірусу SARS-CoV-2. Евакуйовані заселилися в медцентр Нацгвардії України "Нові Санжари". Серед них – 45 громадян України та 27 іноземців. Жителі Нових Санжарів протестували проти поселення евакуйованих у селищі. Між правоохоронцями та місцевими жителями сталися зіткнення. Одного з учасників протестів 22 лютого взяли під домашній арешт.
Наприкінці грудня 2019 року в китайському Ухані вперше підтвердили новий тип коронавірусу SARS-CoV-2, який спричиняє атипову пневмонію (спочатку вірус дістав назву 2019-nCoV). 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавірусу медичною надзвичайною ситуацією, що має міжнародне значення.
До початку доби 23 лютого загальна кількість жертв коронавірусу в Китаї сягнула 2442 осіб, інфіковано 76 936 жителів, водночас 22,8 тис. осіб вилікувалися від спричиненої вірусом хвороби COVID-19, і їх виписали з лікарень. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 22 лютого за межами КНР зафіксовано 1402 випадки захворювання у 28 країнах світу. З них понад 200 – в останню добу. 11 пацієнтів померли від початку спалаху.
На території України випадків зараження не зареєстровано. Коронавірус діагностували у двох українців на борту круїзного судна Diamond Princess, яке стоїть на карантині біля берегів Японії.
22 лютого уряд китайської провінції Хубей заявив, що інкубаційний період коронавірусу SARS-CoV-2 може тривати майже вдвічі довше, ніж передбачали раніше.