Путін і Трамп зустрілися і коротко поспілкувалися на саміті у В'єтнамі
Президенти РФ Володимир Путін і США Дональд Трамп стояли поруч під час церемонії фотографування в національних костюмах на саміті АТЕС у В'єтнамі.
Президент Росії Володимир Путін і президент США Дональд Трамп зустрілися і коротко поспілкувалися на саміті АТЕС у В'єтнамі.
Вони стояли поруч під час церемонії фотографування в національних костюмах, відеозапис із якої опублікував телеканал RT у YouTube.
Коли Трамп підійшов, глави держав обмінялися рукостисканнями і кількома фразами. Після цього американський президент поплескав Путіна рукою по спині.
Їхню зустріч показано на 56-й хвилині відео.
Агентство ТАСС зазначає, що на сесії лідерів АТЕС і на їхній зустрічі із членами Ділової консультативної ради Трампа не було, тому під час церемонії він уперше зустрівся з Путіним. Після фотографування в національних костюмах лідери вирушили на урочистий вечір. Там Путін і Трамп не змогли продовжити спілкування, оскільки їхні місця за столом були розташовані не поруч.
5 листопада Трамп заявив, що очікує зустрічі з Путіним у межах свого турне країнами Азії. Президент США планував поговорити про КНДР, Сирію та Україну. Речник Кремля Дмитро Пєсков зазначав, що "є багато тем, які могли б обговорити Путін і Трамп".
9 листопада офіційний представник Держдепартаменту Гізер Ноєрт заявляла, що Путін і Трамп під час зустрічі на полях саміту у В'єтнамі можуть обговорити створення нових зон деескалації в Сирії.
Помічник президента Росії Юрій Ушаков сказав журналістам, що зустріч може відбутися 10 листопада.
Сьогодні спікер адміністрації президента США Сара Сандерс повідомила, що зустрічі не буде, оскільки сталося нестикування в розкладі. Вона не відкинула, що в кулуарах саміту може пройти неформальна зустріч двох президентів.
7 липня 2017 року Трамп і Путін зустрілися вперше, це сталося на полях саміту G20 у Гамбурзі. Переговори тривали 2 години 20 хвилин замість запланованих 35 хвилин. Держсекретар США Тіллерсон сказав, що між президентами була "позитивна хімія".
Підсумком переговорів стало, зокрема, узгодження режиму припинення вогню на південному заході Сирії, а також домовленість створити постійний канал спілкування з питань урегулювання конфлікту в Україні.