Рабінович: Не можна платити силовикам десятки тисяч, а вчителям і лікарям – 2–3 тисячі!
Величезна зарплата не стримає силовиків і антикорупціонерів від хабарів, тому потрібно вкладати не тільки у Нацполіцію, НАЗК і НАБУ, але і в оплату праці вчителів і лікарів, заявив народний депутат України, лідер політичної партії "За життя" Вадим Рабінович.
Спокуса у вигляді хабарів не може бути причиною для високих зарплат у силовиків і співробітників антикорупційних органів, і в країні мають підвищити оплату праці не тільки для них, заявив в ефірі телеканала NewsOne народний депутат України, лідер політичної партії "За життя" Вадим Рабінович.
"У мене завжди виникає дилема, коли мені кажуть, що детективи НАБУ отримують, скажімо, 30 тис., ну кілька десятків тисяч, у Генеральній прокуратурі – 30–40 тис. Кажуть, що вони мають отримувати більшу зарплату, інакше вони не зможуть добре робити свою роботу. Тепер у мене виникає запитання. Скажіть, будь ласка, а лікарю не треба платити більшу зарплату? Він може за маленьку все робити? А вчителеві не треба? Я вважаю, що в країні все має розвиватися гармонійно. Не може такого бути, щоб було заздалегідь обумовлено, що прокурори, судді, військові, співробітники нових антикорупційних органів будуть добре працювати, тільки якщо їм платити 30–40 тис. Вони кажуть, що такі зарплати потрібні, щоб працівники цих відомств змогли встояти перед спокусою у вигляді хабара. Спокуса не може бути стимулом зарплати!" – уважає нардеп.
Висока зарплата як стимул для залучення професіоналів має працювати передусім у сферах охорони здоров'я та освіти, впевнений Рабінович.
"Скажіть, будь ласка, а владу не хвилює, коли дилетант буде лікарем? А дилетант, який буде вчити українських дітей, їх не хвилює? Нам весь час здається, що ми одночасно можемо щось вирішити. На мою думку, що ти будуєш, туди ти найбільше і вкладаєш. Якщо ми будуємо поліцейську державу, ми вкладаємо в поліцію та інших силовиків. А якщо ми будуємо демократичну державу, де вчитель і будь-який інший професіонал – така сама шанована людина, як і поліцейський, тоді це зовсім інше. Я не розумію, чому вчителі отримують дві–три тисячі гривень, а поліцейські – 30–40 тис. Чому така різниця в зарплатах? Передусім 30 тис. треба платити вчителю, тому що правоохоронці, як ми бачимо, все одно нічого не роблять, а вчитель хоча б вчить", – заявив політик.
Рабінович уважає, що позбутися корупції Україні не вдалося, незважаючи на нові органи і високі зарплати у їхніх співробітників.
"Звичайно, результату боротьби з корупцією як не було, так і немає. Немає посаджених корупціонерів і повернутих грошей. Пріоритети нашої країни сьогодні – нескінченне годування Нацполіції, НАБУ, НАЗК та інших правоохоронних органів з примарною метою, що вони коли-небудь переможуть корупцію, але вони сьогодні вже отримуючи по 30–40 тис. зарплати, виписують собі премії по 100 тис. Корупція як була, так і є. Тому, може, є сенс вкластися у лікарів, учителів, інженерів, робітників. Я не проти правоохоронців, без них дуже погано жити. Я кажу про те, що не варто робити з них фетишів й ікон. Вони такі самі прості люди, як всі інші. І жодна величезна зарплата не стримає їх від хабарів", – сказав народний депутат.