Рада не підтримала проєкту постанови про скасування Виборчого кодексу
Автори законопроєкту про скасування Виборчого кодексу народні депутати від групи "Відродження" Валерій Писаренко і Дмитро Святаш висловили думку, що під час ухвалення парламентом Виборчого кодексу було допущено порушення. Рада нового законопроєкту не підтримала.
Верховна Рада сьогодні не підтримала проєкту постанови про скасування свого рішення від 11 липня 2019 року про ухвалення проєкту Виборчого кодексу. Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
За проєкт постанови, який зареєстрували у Верховній Раді народні депутати від групи "Відродження" Валерій Писаренко і Дмитро Святаш, проголосувало тільки два нардепи.
На думку авторів законопроєкту, на вчорашньому голосуванні було порушено регламент і частина народних депутатів особисто не голосувала за цей документ.
"Постанову провалено. Це дає можливість мені підписати Виборчий кодекс і передати його на підпис президенту", – сказав після голосування спікер Верховної Ради Андрій Парубій.
11 липня Верховна Рада ухвалила у другому читанні проєкт Виборчого кодексу України (законопроєкт №3112-1).
Нардепи розглянули 4568 правок до документа. Згідно з ухваленими поправками, кодекс набуває чинності з 1 грудня 2023 року.
Верховна Рада ухвалила законопроєкт у першому читанні 7 листопада 2017 року. Документ надійшов у Раду у 2015 році, його ініціатором був спікер ВР Андрій Парубій.
6 червня 2019 року парламент розпочав розгляд проєкту Виборчого кодексу України у другому читанні.
Згідно з документом, парламентські вибори пропонують проводити за системою регіональних відкритих списків, а бар'єр встановити на рівні 4%. На виборах у сільські, селищні, районні, районні в містах і міські ради малих міст (до 90 тис. виборців) запропоновано багатомандатну мажоритарну систему, в окрузі перемагає не один кандидат, як сьогодні, а від двох до чотирьох кандидатів залежно від кількості виборців. На виборах в обласні ради й міськради великих міст (від 90 тис. виборців) також запропоновано систему відкритих списків.
Позачергові вибори Верховної Ради 21 липня мають відбутися за чинним виборчим законодавством, яке передбачає змішану систему (225 депутатів обирають за пропорційною системою, 225 – за мажоритарною), закриті партійні списки і п'ятивідсотковий прохідний бар'єр.