Рада підтримала правку до закону про ДБР, яка передбачає звільнення Труби після перезапуску відомства
У Верховній Раді вважають, що після зміни статусу Держбюро розслідувань і розширення повноважень його директора нинішнього керівника відомства Романа Трубу має бути звільнено. Під час обговорення законопроєкту на засіданнях профільного комітету Труба виступав проти ухвалення цієї правки.
Верховна Рада 15 листопада почала розглядати у другому читанні законопроєкт №2116 про внесення змін до закону України "Про Державне бюро розслідувань" щодо вдосконалення діяльності ДБР. Про це повідомляє корреспондет видання "ГОРДОН".
Депутати, зокрема, підтримали звільнення глави відомства Романа Труби після набуття чинності змін до закону і перезапуску відомства. Нардеп від групи "За майбутнє" Тарас Батенко подав відповідну правку №320 на підтвердження.
"Ця правка стосується принципового питання про перезавантаження керівництва ДБР. У зв'язку з тим, що суттєво змінився обсяг повноважень директора ДБР і змінився статус органу, уважаємо [потрібним], щоб у даному випадку конкурсна комісія обрала нового директора бюро", – сказав глава комітету Ради з питань правоохоронної діяльності, нардеп від "Слуги народу" Денис Монастирський.
За правку проголосували 259 нардепів, її було враховано.
Нардепи не встигли розглянути законопроєкт 15 листопада, наступне пленарне засідання Ради має відбутися 3 грудня.
Верховна Рада 17 жовтня ухвалила законопроєкт у першому читанні. Документ у Раду 10 вересня подав президент України Володимир Зеленський. Законопроєкт уточнює порядок затвердження організаційної структури ДБР, порядок утворення територіальних управлінь бюро. Окрім того, "змінюється підхід до визначення граничної чисельності центрального апарату та територіальних управлінь Державного бюро розслідувань" – передбачено, що чисельність визначатиме Кабінет Міністрів України за поданням директора ДБР. Наразі граничну чисельність визначено безпосередньо в законі про бюро, вона становить 1500 осіб.
"Уточнюються порядок призначення директора Державного бюро розслідувань та його повноваження; унормовуються підстави притягнення працівників Державного бюро розслідувань до дисциплінарної відповідальності", – наголошено в пояснювальній записці до документа.
Згідно з текстом законопроєкту, директора ДБР призначатиме президент України за поданням конкурсної комісії без подання прем'єр-міністра. У нині чинному законі президент призначає директора ДБР за поданням прем'єра України згідно з рішенням конкурсної комісії. Окрім того, забезпечення роботи конкурсної комісії тепер буде організовувати центральний апарат ДБР, а не секретаріат Кабміну.
Під час розгляду профільним комітетом поправок до другого читання Труба виступав проти свого звільнення після перезапуску ДБР. За його словами, багатьом чиновникам не подобається робота бюро.
Закон про Держбюро розслідувань Верховна Рада ухвалила 2 листопада 2015 року, він є частиною так званого пакета безвізових законів. У листопаді 2017 року було обрано керівництво ДБР. Директором Держбюро розслідувань став експрокурор Роман Труба на підставі рішення конкурсної комісії.