Рада посилила контроль за озоноруйнівними речовинами
Законопроєкт, який у другому читанні підтримав парламент, спрямований на виконання вимог Монреальського протоколу в частині поступового скорочення і подальшого припинення використання озоноруйнівних речовин.
12 грудня Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроєкт №0874 "Про озоноруйнівні речовини і фторовані парникові гази", передає кореспондент видання "ГОРДОН".
За документ проголосувало 322 парламентарії.
"Законопроєкт вирішує дві проблеми одночасно. Перша – збереження озонового шару і зменшення впливу на клімат, заборона випуску озоноруйнівних речовин і фторованих парникових газів у навколишнє середовище, підвищення кваліфікації персоналу, який працює із кліматом і озононебезпечними речовинами та обладнанням, що їх містить, а також запровадження контролю витоків. Це забезпечить зменшення потрапляння речовин в довкілля і, відповідно, негативний тиск на кліматичну систему та навколишнє середовище. Друга – недопущення постачання на український ринок морально застарілого обладнання, від якого відмовляються країни Європи та інші розвинені країни", – заявив нардеп від "Слуги народу", член комітету з питань екологічної політики і природокористування Павло Якименко.
Він додав, що документ спрямований на виконання вимог Монреальського протоколу в частині поступового скорочення і подальшого припинення споживання цих речовин.
Озоноруйнівні речовини, зокрема, є в кондиціонерах, холодильниках, системах протипожежної безпеки.
Документ передбачає створення реєстру операторів контрольованих речовин. Відповідно до законопроєкту, імпортувати, експортувати, зберігати і розміщувати на ринку озоноруйнівні речовини або фторовані парникові гази зможуть тільки фізичні особи – підприємці або юридичні особи, які матимуть статус оператора контрольованих речовин.
Планують, що до 2045 року держави мають скоротити використання цих речовин на 80%, сказав заступник міністра енергетики та захисту довкілля Олексій Рябчин.