Рада взяла за основу й ухвалила законопроєкт, який запобігає перевантаженню антикорупційного суду
За законопроєкт про початок роботи Вищого антикорупційного суду в першому читанні проголосувало 345 народних депутатів.
Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №1025 "Про внесення зміни до закону України "Про Вищий антикорупційний суд" (щодо початку роботи суду)", передає кореспондент "ГОРДОН".
За документ проголосувало 345 народних депутатів.
Парламентарії також затвердили рішення, згідно з яким до другого читання документ підготують за скороченою процедурою.
"Законопроєктом пропонується викласти в новій редакції підпункт "х" підпункту 3 пункту 2 розділу VІ "Прикінцеві та перехідні положення" закону України "Про Вищий антикорупційний суд", відповідно до якого підсудність Вищого антикорупційного суду як суду першої, апеляційної інстанцій, слідчих суддів поширюється на кримінальні провадження, відомості про які внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань із дня початку роботи цього суду, крім кримінальних проваджень, досудове розслідування у яких здійснюється або здійснювалося Національним антикорупційним бюро України та закінчено прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Також передбачено, що до Вищого антикорупційного суду передаються всі кримінальні провадження, досудове розслідування у яких завершено прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури", – написано в пояснювальній записці до документа.
Законопроєкт також передбачає, що до Вищого антикорупційного суду передають усі кримінальні провадження, досудове розслідування за якими завершено прокурорами САП і судове провадження за якими не закінчено судами першої та апеляційної інстанцій до дня початку роботи ВАКС.
Закон про створення Вищого антикорупційного суду України було ухвалено у червні 2018 року.
11 квітня 2019 року 38 суддів антикорупційного суду склали присягу. 7 травня головою ВАКС було обрано Олену Танасевич, її заступником став Євген Крук.
Законопроєкт №1025 подав до Верховної Ради президент України Володимир Зеленський 29 серпня. Документ визначено як невідкладний.
Закон у разі ухвалення покликаний усунути потенційну проблему перезавантаження суддів Вищого антикорупційного суду. У Національному антикорупційному бюро та Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі підтримували таку законодавчу ініціативу.
5 вересня в Україні запрацював Вищий антикорупційний суд. За словами Зеленського, суспільство очікує на розгляд понад 200 "гучних справ", пов'язаних із корупцією.