Рада створила комісію для розслідування розкрадань у Міноборони і ЗСУ у період із 2004-го до 2017 року

Рада створила комісію для розслідування розкрадань у Міноборони
Фото: rada.gov.ua

Члени створеної Верховною Радою тимчасової комісії будуть перевіряти законність переведення майна Міноборони у статус надлишкового у 2004–2017 роках, обґрунтованість вартості відчуженого майна, а також земельних ділянок, які належали Міноборони і були відчужені або передані під забудову, будуть перевіряти цільове використання коштів, які виділяли на сферу оборони, ініціювати питання про притягнення винних до відповідальності.

Верховна Рада на пленарному засіданні 7 червня створила тимчасову слідчу комісію для розслідування розкрадань у Збройних силах України та фактів підриву обороноздатності країни у період із 2004-го до 2017 року. Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

"Протягом багатьох років обороноздатність України підривалася як із боку зовнішніх, так і внутрішніх ворогів. Одним із вагомих факторів зниження обороноздатності держави стало систематичне нецільове використання коштів, спрямованих на фінансування сектору безпеки і оборони, масове незаконне відчуження та списання військового майна, зокрема військової техніки, озброєння та боєприпасів, що призвело до неналежного матеріального забезпечення ЗСУ та інших військових формувань. Неналежний рівень тилового забезпечення української армії, у свою чергу, став причиною неможливості ефективного протистояння збройній агресії з боку Російської Федерації на початкових етапах збройного конфлікту", – ідеться в пояснювальній записці.

Члени комісії перевірятимуть законність переведення майна Міноборони у статус надлишкового, обґрунтованість вартості відчуженого майна, а також земельних ділянок, які належали Міноборони і були відчужені або передані під забудову, будуть перевіряти цільове використання коштів, які виділяли на сферу оборони, ініціювати питання про притягнення винних до відповідальності.

Комісія має подати звіт про результати розслідування через шість місяців із дня її створення.

Проект постанови 8434 підтримало 184 депутати: 83 від фракції Блоку Петра Порошенка, 47 від "Народного фронту", 11 позафракційних, 19 від "Самопомочі", один від "Відродження", 17 від Радикальної партії, шість від "Батьківщини". З Опозиційного блоку за проект постанови не проголосував жоден депутат.

У травні 2016 року головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявив, що п'ять міністрів оборони країни протягом останніх 15 років незаконно розпродавали військове майно, а також розформовували військові частини, що істотно послабило обороноздатність України.