Радуцький – Пальчевському: Сподіваюся, добродії, які поширювали брехню про фейковий продаж масок за кордон, вибачаться
Бізнесмен і телеведучий Андрій Пальчевський стверджує, що народний депутат від "Слуги народу", голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації Михайло Радуцький причетний до продажу медичних масок за кордон. Радуцький відповів, що ця інформація не відповідає дійсності, і закликав Пальчевського попросити вибачення.
Народний депутат від "Слуги народу", голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, засновник клініки "Борис" Михайло Радуцький заявив у Facebook 13 березня, що бізнесмен і телеведучий Андрій Пальчевський поширює фейкову інформацію про продаж медичних масок за кордон.
"Що стосується тих добродіїв, які поширювали брехню про фейковий продаж масок за кордон: сподіваюся, що вони вибачаться. Навіть не переді мною – перед українцями, яких вони зневажили розповсюдженням фейків у складній ситуації пандемії. Так, мова йде про вас, (не)шановні Пальчевський та [політичний аналітик Михайло] Чаплига (раніше Чаплига стверджував у Facebook, що Радуцький нібито викупив 28 млн масок і продав їх у Китай. – "ГОРДОН"). Країна має знати своїх "героїв" в обличчя", – написав він й опублікував фрагмент засідання уряду, яке відбулося 13 березня.
На цьому засіданні міністр внутрішніх справ Арсен Аваков розповів, що з України в Об'єднані Арабські Емірати та Італію намагалися незаконно вивезти 1,5 тонни медичних масок, вантаж зупинили в аеропорту "Бориспіль". "Думаю, що ці маски будуть працювати на українців", – зазначив він.
Пальчевський звинуватив Радуцького у продажу масок за кордон 11 березня в ефірі телеканала "112 Україна".
"Пішла інформація, що якийсь Радуцький, Михайло, продав велику кількість масок за кордон. Він не знайшов нічого кращого, як написати, що "не треба мене звинувачувати в злочинах лише тому, що я єврей". Я хочу сказати Радуцькому, що євреїв у нас багато, а маски у нас продають такі, як він. Якщо ні, нехай виходить і скаже, що цього не було", – зазначив Пальчевський.
В українських аптеках через спалах коронавірусу стався дефіцит медичних масок. 11 березня Кабінет Міністрів заборонив експорт засобів індивідуального захисту українського виробництва, зокрема й масок.
У МОЗ України закликали не скуповувати маски через коронавірус. Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що медичні маски необхідні, щоб скоротити поширення інфекції, але від захворювання (зокрема коронавірусної інфекції) вони не врятують.
У Всесвітній організації охорони здоров'я зазначали, що здоровим людям носити маску потрібно, тільки якщо вони надають допомогу людині з підозрою на коронавірусну інфекцію.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському Ухані. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними ВООЗ станом на 13 березня, коронавірусом інфіковано 132 758 осіб у більше ніж 120 країнах, 4955 осіб померли. Більшість смертей – 3180 – зафіксовано в Китаї.
В Україні станом на 13 березня підтверджено три випадки зараження коронавірусом (два з них – у Чернівецькій області), одна з хворих, 71-річна жителька Житомирської області, померла. Ще одна 65-річна громадянка України померла від коронавірусу в Італії, де жила і працювала.