Рахманін: Порошенко знову виявив інтерес до позачергової кампанії. Цього разу – парламентської
Формальним приводом для позачергових парламентських виборів в Україні може стати розвал коаліції або зрив пленарних засідань протягом 30 днів, заявив журналіст Сергій Рахманін. За його словами, президент Петро Порошенко може почати кампанію "зараз або ніколи".
Президент України Петро Порошенко виявляє інтерес до позачергових парламентських виборів. Про це у своїй статті для ZN.UA, опублікованій 6 липня, написав журналіст Сергій Рахманін.
"Віднедавна глава держави (як передають близькі до нього люди) знову виявив інтерес до позачергової кампанії. Цього разу – парламентської... Ініціаторами, наскільки можна судити, виступили... [нардепи від Блоку Петра Порошенка] Ігор Кононенко і Сергій Березенко, для яких потрапляння в парламент – завдання не менш, а, можливо, й більш важливе, ніж успіх боса в президентській кампанії", – написав Рахманін.
За його словами, "Порошенко нібито позначив готовність зіграти в дострокові вибори до Ради".
"Але в те, що він ризикне це зробити, повірити складно... З піаром – сумно, з адмінресурсом – ненадійно, з начштаба кампанії – туманно. Та й Захід, що до дострокових президентських, що до дострокових парламентських поставиться без належного розуміння. Та є й проблеми іншого порядку. Потрібні приводи – медійний і формальний. Медійним може служити зрив голосування Ради за новий склад ЦВК або (що ефектніше) можлива відмова від ліквідації депутатської недоторканності. Формальним – розвал коаліції та неможливість сформувати нову впродовж місяця або зрив пленарних засідань протягом 30 днів", – продовжив журналіст.
Він підкреслив, що де-юре коаліції немає давно, але де-факто вона "успішно штампує закони, й оголосити про її відсутність заднім числом буде важко".
На думку Рахманіна, "переважна більшість політичних сил та окремих депутатів у дострокових виборах не зацікавлена".
"А тому вони здатні зробити все, щоб засідання не зривалися. Робота ВР після демаршу БПП у четвер це підтверджує. А якщо дуже треба – то й нову коаліцію склеять, хоча багатьом у переддень нової кампанії оформляти офіційні союзи з явними ідеологічними супротивниками не дуже з руки... А президента підтискають терміни. Бо, за Конституцією, повноваження Ради не можуть бути припинені в останні шість місяців повноважень чинного президента. Тобто після 6 грудня 2018-го. А від президентського указу про розпуск до виборів має минути два місяці. А від моменту формального розвалу коаліції до президентського указу у ВР є місяць на пошук нової конфігурації коаліції. А старт нової сесії – у вересні. Тобто, по суті, – або тепер, або ніколи", – заявив журналіст.
За його словами, для виділення коштів на проведення дострокових виборів потрібні відповідні рішення парламенту та уряду.
"Щось мені підказує, що домогтися цих рішень буде непросто. А ще можна спробувати опротестувати законність дострокових виборів, посилаючись на нелегітимність ЦВК... Одне слово, Петрові Олексійовичу буде про що подумати найближчими днями. На думки про ввірену йому країну часу, схоже, не залишиться", – резюмував Рахманін.
5 липня Рада відмовилася розглядати питання оновлення складу Центральної виборчої комісії України. Частина фракції Блоку Петра Порошенка покинула сесійну залу на знак протесту проти зриву голосування.
На вечірньому засіданні Верховної Ради 5 липня зареєструвалося 360 парламентаріїв, незважаючи на бойкот засідання Блоком Петра Порошенка. Без участі цієї фракції депутати також 240 голосами ухвалили законопроект №6518 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення офіційного опублікування законів України та інших нормативно-правових актів" у першому читанні.
Парламентські і президентські вибори в Україні заплановано на 2019 рік.