Рахманін про розпуск ЦВК: У нас усі президенти кажуть, що їх цікавлять правила, а не люди, – приходять і змінюють людей, а не правила
Усі президенти України, починаючи з 1991 року, приходять до влади і починають концентрувати її у своїх руках, заявив голова парламентської фракції "Голос" Сергій Рахманін, коментуючи розпуск Центральної виборчої комісії.
Голова парламентської фракції "Голос" Сергій Рахманін із трибуни Верховної Ради заявив, що звільнення членів Центральної виборчої комісії народними депутатами сталося з надуманих підстав. Про це йдеться у пресрелізі партії "Голос", який має видання "ГОРДОН".
"У нас усі президенти кажуть, що їх не цікавить влада, – приходять і починають концентрувати владу. У нас усі президенти, починаючи з 1991 року, кажуть, що їх цікавлять правила, а не люди, – приходять і змінюють людей, а не правила. Уже стерли язики і зуби, говорячи про те, скільки недоліків у законі про Центральну виборчу комісію, – закон нікого не цікавить, але за надуманими (будемо називати речі своїми іменами) підставами ми повністю змінюємо склад органу, для якого передбачено сім років каденції і 300 голосів! Це зроблено саме для того, щоб забезпечити тяглість цього органу. Для того, щоб він пережив не тільки президента і Верховну Раду, а щоб він забезпечував процес", – підкреслив Рахманін.
Він висловив думку, що Україна – стабільна країна, тому що президенти в ній змінюються.
"Але біля кожного президента завжди знаходиться хлопець, який вважає, що схопив Бога за бороду і знає, як краще робити політику. Для тих, хто в політиці недавно, розповідаю: у нас в Україні – повний політичний цвинтар таких хлопців, які схопили Бога за бороду. Відвідайте його – багато цікавого для себе дізнаєтеся", – додав голова фракції.
Верховна Рада України підтримала подання президента Володимира Зеленського про дострокове звільнення всіх 16 членів Центральної виборчої комісії.
Ексзаступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив думку, що намір Зеленського розпустити ЦВК свідчить про його бажання контролювати Центрвиборчком, як це робив його попередник, п'ятий український президент Петро Порошенко.