Разумков про провали під час голосувань: Сидіти в Раді не дуже зручно. Хтось встає, хтось виходить
Коментуючи провальні голосування депутатів Верховної Ради України, спікер парламенту Дмитро Разумков зазначив, що народним обранцям треба працювати організованіше.
Депутати Верховної Ради не підтримали всіх запланованих законопроєктів через те, що покидали робочі місця. Про це спікер українського парламенту Дмитро Разумков заявив в інтерв'ю "Цензор.НЕТ", яке було опубліковано 30 вересня.
"За всю каденцію цього парламенту не проголосували два закони. Завжди в партії має бути дискусія. З приводу останнього голосування [за законопроєкт] 1009 (про скасування "поправок Лозового" і про прослуховування нардепів. – "ГОРДОН"). Він пішов на повторне друге читання, я думаю, що він буде підготовлений і наступного тижня ми зможемо його розглядати, я не бачу великих проблем", – сказав він.
За словами спікера Ради, йдеться про "організаційну технічну проблему".
"Не всі встигли дійти до місця. Ми працюємо дуже насичено, сидіти в Раді не дуже зручно, узагалі, від слова "абсолютно". І з-поміж народних депутатів хтось встає, хтось виходить", – заявив Разумков.
Він вважає, що в ситуації із законопроєктом №1009 спрацювало "багато факторів".
"По-перше, я бачив, що заходять люди в зал і вони не встигнуть проголосувати, і я намагався зупинити голосування, і насправді я це зробив – мені це дозволяє регламент. Час спрацьовування після того, як спікер говорить, близько двох секунд. Там їх не було. Другий момент, депутати, які почали заходити й почули про те, що зупинено голосування, вони не голосували. Для того, щоб спрацювала кнопка, потрібно близько трьох секунд, тобто ти натиснув, тримаєш, і тільки через три секунди вона дає результат. Можливо, якби я не зупинив голосування, то ми б і отримали необхідну кількість голосів. Але історія не знає умовного способу", – пояснив спікер Верховної Ради.
Він підкреслив, що "потрібно організованіше працювати".
Верховна Рада України IX скликання, яка почала працювати наприкінці серпня 2019 року, вперше провалила голосування 12 вересня. Законопроєкт про внесення змін до закону "Про правонаступництво України" щодо скасування дії актів СРСР та УРСР на території України підтримало 214 нардепів за необхідного мінімуму 226, і документ було відхилено.
19 вересня Рада передала на доопрацювання до повторного другого читання законопроєкт №1009 про вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства. Спочатку Разумков запропонував ухвалити документ у другому читанні в цілому. Але за дві секунди до закінчення голосування спікер наполіг на його зупиненні. Представники опозиції заявили, що спікер зробив це, оскільки у процесі зрозумів, що документ не матиме необхідної підтримки. Спікер, зі свого боку, сказав, що система "Рада" спрацьовує із затримкою, і відмовився визнати провал голосування. На офіційному сайті Ради зазначено, що голосування за ухвалення документу у другому читанні й у цілому відбулося, "за" проголосувало лише 196 депутатів за мінімально необхідних 226. Після цього Разумков запропонував передати законопроєкт на підготовку до повторного другого читання. За це рішення проголосувало 242 народні депутати, проти – семеро.
У пропрезидентській фракції "Слуга народу" у парламенті монобільшість – до її складу входить 251 народний депутат.