Разумков розповів, коли відбудеться позачергове засідання Ради
Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що позачергове засідання парламенту може відбутися або 16-го, або 22 квітня.
Позачергове пленарне засідання Верховної Ради відбудеться або наприкінці цього тижня, або на початку наступного. Про це заявив спікер парламенту Дмитро Разумков 14 квітня в ефірі "Україна 24".
"Якщо ми говоримо про зміни до регламенту, то це друге читання. Тут багато чого буде залежати від порядку денного – можливо, тільки це питання, можливо, ще кілька. Думаю, що це буде або кінець цього тижня, або на початку наступного, може бути додаткове позачергове засідання, на якому буде розглядатися, я думаю, кілька питань, у тому числі, можливо, і зміни до регламенту", – зазначив Разумков.
Разумков додав, що засідання відбудеться або в четвер, 16 квітня, або в середу, 22 квітня, оскільки "в понеділок вихідний, депутатам потрібно буде повернутися після Великодня з округів".
Народний депутат із фракції "Слуга народу" Олександр Качура повідомляв, що засідання Ради відбудеться 16 квітня о 13.00.
Заступниця глави фракції "Слуги народу" Євгенія Кравчук 13 квітня заявила, що Рада має намір розглянути законопроєкт про регламент №1043, який ухвалили в першому читанні у вересні 2019 року. Документ, серед іншого, змінює процедуру розгляду поправок, яких не врахував профільний комітет під час підготовки законопроєкту до другого читання. Пропонують, щоб такі поправки розглядали тільки за окремим рішенням парламенту.
Це дало б змогу скоротити час на розгляд законопроєкту про неповернення націоналізованих банків, який ухвалили в першому читанні 30 березня. Серед іншого, документ унеможливить повернення націоналізованого "ПриватБанку" бізнесмену Ігореві Коломойському, пояснював нардеп від "Слуги народу" Микита Потураєв.
До другого читання законопроєкту №2571-д "Про вдосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності" народні депутати подали 16 585 поправок. Без їх розгляду винесення документа на голосування неможливе.
Директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва зазначала, що ухвалення, зокрема, цього законопроєкту дасть змогу швидко просунутися вперед у доопрацюванні параметрів нової угоди з Україною.
За словами президента України Володимира Зеленського, протягом двох тижнів після ухвалення законів про ринок землі і про банки Україна може отримати $1,5–2 млрд, а загальну суму допомоги збільшено до $8 млрд. З урахуванням допомоги від Світового банку та інших донорів Україна може розраховувати на $10 млрд.