Разумков заявив, що Рада 3 грудня розгляне законопроєкт про ДБР, через який Закревська оголосила голодування
За словами спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова, парламент не встиг розглянути законопроєкт про Державне бюро розслідувань, але зробить це на початку засідання 3 грудня. Через неухвалення цього документа і поправки до нього, яка може розблокувати слідство у справах Майдану, адвокатка сімей "Небесної сотні" Євгенія Закревська оголосила 21 листопада голодування.
Верховна Рада 3 грудня розгляне законопроєкт про Державне бюро розслідувань, заявив на засіданні погоджувальної ради парламенту 2 грудня спікер ВР Дмитро Разумков, передає кореспондент "ГОРДОН".
"На жаль, ми не встигли розглянути законопроєкт про ДБР... у позаминулу п'ятницю. Я розумію, що політичні позиції важливі... Коли ми на чашу терезів кладемо такі два питання, як прийняття закону про ДБР та питання "різне"... Що тут головне? Тут немає навіть якоїсь дискусії", – сказав Разумков.
Він додав, що Рада розгляне цей законопроєкт "першим завтра у вівторок".
15 листопада Рада почала розглядати у другому читанні законопроєкт №2116 про внесення змін до закону України "Про Державне бюро розслідувань" щодо вдосконалення діяльності ДБР, але не встигла розглянути всі правки. 27 листопада комітет парламенту з питань правоохоронної діяльності підтримав проєкт поправки до закону, згідно з якою слідчі та прокурори, які займалися справами Євромайдану в Генеральній прокуратурі України, зможуть без конкурсу перейти у ДБР. Адвокатка сімей "Небесної сотні" Євгенія Закревська говорила, що без ухвалення закону з цією поправкою розслідування справ Майдану буде зупинено. 21 листопада Закревська оголосила голодування, оскільки закону із цією поправкою не ухвалили, а 20 листопада ГПУ втратила повноваження з розслідування кримінальних проваджень. 26 листопада Закревська повідомила, що разом із нею голодування оголосило ще вісім осіб.
Наприкінці 2013-го – на початку 2014 року в Україні відбулися масові протести, які привели до зміни влади – президент Віктор Янукович утік у Росію. Протягом усього конфлікту протестувальникам протистояли правоохоронні органи та найняті владою озброєні бандити (тітушки). За даними ГПУ, унаслідок протистояння постраждало понад 2,2 тис. осіб. Загинули 80 протестувальників і 13 правоохоронців. У ГПУ майданівськими справами раніше займалися 46 слідчих і 33 прокурори. Передання справ Євромайдану із ГПУ може тривати три місяці, говорив 26 листопада глава ДБР Роман Труба.