Регламентний комітет визнав обґрунтованими та законними подання ГПУ щодо Розенблата
Регламентний комітет передав спікеру парламенту Андрію Парубію висновок за поданням Генпрокуратури щодо нардепа від Блоку Петра Порошенка Борислава Розенблата.
Регламентний комітет парламенту вважає законним і обґрунтованим подання Генеральної прокуратури України про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт народного депутата України від Блоку Петра Порошенка Борислава Розенблата. Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
"Комітет уважає подання законним, мотивованим, достатнім та обґрунтованим. Комітет узяв до відома інформацію генпрокурора Юрія Луценка щодо звернення комітету стосовно можливого зловживання владою та службовим становищем у частині проведення оперативно-розшукових дій і негласних слідчих розшукових дій, а також щодо провокації підкупу, дані занесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, і під час розслудування таким діям дадуть правовову оцінку", – зачитав висновок виконувач обов'язків голови комітету Павло Пинзеник.
Він також процитував резолютивні частини висновків комітету щодо подань на затримання й арешт Розенблата, зазначивши, що комітет уважає їх законними, мотивованими та достатньо обґрунтованими.
"Висновок пропонують надіслати голові Верховної Ради Андрію Парубію разом із поданнями та поясненнями Розенблата", – сказав Пинзеник.
19 червня детективи НАБУ за підозрою в отриманні хабара затримали охоронця Розенблата. За інформацією нардепа від БПП Сергія Лещенка, хабар передавали за вирішення питання щодо ліцензування видобутку бурштину.
20 червня керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що хабар у розмірі $200 тис. був призначений Розенблату та нардепу від "Народного фронту" Максиму Полякову. Того ж дня САП і НАБУ підготували подання про зняття недоторканності з обох нардепів.
21 червня Луценко вніс до Ради подання на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт Розенблата.
Сьогодні під час засідання регламентного комітету було продемонстровано фільм Генпрокуратури, у якому фігурувала людина, схожа на Розенблата. Вона спілкувалася з агентом НАБУ Катериною Сивоконь. Розенблат назвав фільм Генпрокуратури "художнім". "Хтось бачив, що я у когось щось брав? Як ви мене сьогодні обвинувачуєте?" – запитав він.