Рябошапка: У ГПУ були зацікавлені в розслідуванні справ Майдану якнайдовше, щоб зберегти свою кар'єру
Генпрокурор Руслан Рябошапка запевнив, що нове керівництво Генпрокуратури не збирається "ховати" справи Майдану.
У Генпрокуратурі були зацікавлені в якнайдовшому розслідуванні справ Майдану, щоб зберегти кар'єру. Таку думку висловив генпрокурор Руслан Рябошапка в інтерв'ю газеті Kyiv Post, яке вийшло 14 листопада.
Рябошапка запевнив, що нове керівництво Генпрокуратури не збирається "ховати" справи Майдану.
За його словами, ці провадження розслідували протягом п'яти років, але результатів не було.
"Вони були зацікавлені у розслідуванні цих справ якнайдовше, щоб зберегти свою кар'єру. Ми витратили 170 млн грн тільки на зарплату прокурорів у цих справах. Вони думали, що їм знадобиться ще 20–25 років, щоб розслідувати всі ці випадки й одержати результат", – сказав генпрокурор.
Він заявив, що дуже стурбований відсутністю результатів у розслідуванні вбивств Небесної сотні.
"Убивства – найважливіші випадки. Мені шкода, що ми навіть не досягли середнього рівня тих, хто пов'язаний із цими вбивствами... Багато підозрюваних із міліції і поліції, деякі люди, пов'язані з Майданом, деякі підозрювані були заступниками міністрів або міністрами. Але ми не дійшли до них. Багато з них перебувають за кордоном", – сказав Рябошапка.
Наприкінці 2013-го – початку 2014 року в Україні відбулися масові протести, які призвели до зміни влади, – президент Віктор Янукович утік у Росію. Протягом усього конфлікту протестувальникам протистояли правоохоронні органи і найняті владою озброєні бандити (тітушки). За даними ГПУ, унаслідок протистояння постраждало понад 2,2 тис. осіб. Загинули 80 протестувальників і 13 правоохоронців.
У ГПУ майданівськими справами раніше займалися 46 слідчих і 33 прокурори.