Рябошапку викликають у парламент для пояснень у справі нардепа Приходька – "Всеукраїнське об'єднання добровольців"
Комітет Верховної Ради України з антикорупційної політики запросив генерального прокурора Руслана Рябошапку на своє засідання, щоб з'ясувати, чому він не вносить подання на зняття депутатської недоторканності з фігуранта справи "Брокбізнесбанку", позафракційного нардепа Бориса Приходька, повідомили у громадській організації "Всеукраїнське об'єднання добровольців".
Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики викликав на засідання генерального прокурора України Руслана Рябошапку у зв'язку з питанням про зняття депутатської недоторканності з позафракційного нардепа Бориса Приходька. Про це 9 жовтня повідомила у Facebook громадська організація "Всеукраїнське об'єднання добровольців".
"Маємо гарну новину. Сьогодні комітет Верховної Ради України з антикорупційної політики підтримав пропозицію справжнього "Слуги народу" Антона Полякова про винесення на засідання 16 жовтня двох питань. Чому генеральним прокурором України не ініційовано, не підтримано та не внесено до Верховної Ради України подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності Приходька Бориса Вікторовича. Та запросити для надання інформації із цього приводу генерального прокурора Рябошапку Р.Г.", – ідеться в повідомленні.
Активісти нагадали, що Приходько є обвинуваченим у справі про незаконне заволодіння у 2013–2014 роках коштами "Брокбізнесбанку", унаслідок чого держава зазнала збитків у розмірі понад 2 млрд грн.
Справу розглядає Дарницький районний суд Києва, але Приходько як новообраний нардеп має імунітет. Подання на зняття з нього недоторканності в парламент може подати генпрокурор, але він цього не зробив.
"Такі зволікання та бездіяльність із боку генерального прокурора України викликають сумніви щодо його особистої сумлінності й об'єктивності у веденні справи. Понад те є певні сумніви щодо незаангажованості в розв'язанні питання. Якщо говорити в цілому, то такий "новий поворот" у справі взагалі наштовхує на об'єктивні припущення щодо наявності корупційної складової", – заявили в організації.
"Всеукраїнське об'єднання добровольців" підкреслює, що "виникають запитання" й щодо позафракційного народного депутата Валерія Давиденка, "котрий був і є діловим партнером Приходька та мав безпосереднє відношення до схеми".
Поляков звернувся до президента України Володимира Зеленського з офіційним листом із проханням узяти цю справу на особистий контроль, зазначили активісти.
"Економічна правда" писала, що в лютому 2014 року Приходько, перебуваючи на посаді першого заступника голови Національного банку України, за попередньою змовою з головою правління ВАТ "Аграрний фонд" і посадовими особами "Брокбізнесбанку" незаконно заволоділи коштами Аграрного фонду.
Слідство з'ясувало, що фонд без дозволу Міністерства аграрної політики розмістив кошти на депозитному рахунку "Брокбізнесбанку", а банк витратив ці кошти на власні потреби.
26 січня 2017 року кримінальне провадження передали на розгляд у Дарницький районний суд міста Києва.