Російська делегація в ОБСЄ влаштувала демарш на засіданні щодо теми гібридних загроз – дипломат

Незважаючи на демарш росіян, спільне засідання продовжили
Фото: osce.org

Більшість делегацій в ОБСЄ привітали намір української сторони привернути увагу до проблеми гібридних загроз, єдиною делегацією, яка заявила, що ця тема нецікава й нібито розділяє країни – учасниці ОБСЄ, стала делегація РФ. Про це повідомив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк.

Делегація РФ під час Форуму безпекового співробітництва і постійної ради ОБСЄ в середу здійснила демарш і покинула засідання, повідомив у коментарі "Укрінформу" постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк.

За його словами, це було зроблено після невдалих спроб применшити значення теми гібридних загроз загалом та уникнути обговорення російської гібридної агресії проти України зокрема.

"Представник делегації РФ, який був присутній фізично на засіданні в Гофбурзі, здійснив демарш і покинув зал. Так російський дипломат відреагував на промову директора Національного інституту стратегічних досліджень [України] Олександра Литвиненка, який виступав як один з основних доповідачів на тему гібридних загроз", – сказав Цимбалюк.

Він зазначив, що більшість делегацій в ОБСЄ привітала намір української сторони привернути увагу до цієї проблематики. Єдиною делегацією, яка заявила, що ця тема нецікава і нібито розділяє країни – учасниці ОБСЄ, стала делегація РФ.

"Думаю, їхній демарш був спричинений тим, що просто не знайшлося інших ходів, думок і текстів для реагування", – сказав Цимбалюк.

Незважаючи на демарш росіян, спільне засідання продовжили. У своїй презентації Литвиненко говорив, що Росія розв'язала і продовжує свою проксі-війну на виснаження на Донбасі, а кінцева її мета полягає в перешкоджанні реалізації євроінтеграційних та євроатлантичних прагнень України, створенні буферної зони між Росією і Заходом і, зрештою, відновленні свого впливу в Україні.

Представник НАТО, керівник відділу гібридних викликів Міхаель Рюле у своєму виступі сказав, що реакція на гібридну загрозу, яку здійснює одна із країн проти іншої, має бути колективною і лише тоді вона буде ефективною.

Цимбалюк наголосив, що політична підтримка є дуже важливою для України.

За його словами, тематика гібридних загроз викликала великий інтерес, і низка делегацій уже виступила із закликами до того, хто надалі головуватиме в раді, із закликом приділяти увагу цьому питанню.

"Хоча російська делегація і покинула зал, це не означає, що вони будуть жити в інформаційному вакуумі: виступи запрошених доповідачів поширять в ОБСЄ, наша делегація в національній якості та місії інших країн також поширять свої виступи як документи ОБСЄ. Тож делегація РФ зможе з ними ознайомитися, і, сподіваюся, врахувати та не вдавати, що нічого не відбувається", – додав український дипломат.

2014 року, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.