Саакашвілі – Маккейну: Джоне, це – бій, і ти ніколи не здасися
14 липня у сенатора від Республіканської партії США Джона Маккейна діагностували рак. Колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі підтримав його і розповів, що Маккейн був першим, хто у 2008 році, коли почалася агресія РФ, йому зателефонував.
Лідер партії "Рух нових сил" Михайло Саакашвілі попросив "триматися" сенатора від Республіканської партії США Джона Маккейна, у якого діагностували пухлину мозку. Про це він написав у Facebook.
За словами Саакашвілі, з Маккейном він "моментально подружився" чверть століття тому, під час ознайомчого стажування в Сенаті США як студент школи права Колумбійського університету.
"Відтоді ми багато разів бували один в одного вдома, а коли Росія почала нас бомбити і обрушилася на нас усією своєю армією, він першим подзвонив і сказав: "Мішо, це – бій, і ані ти, ані я ніколи не здамося", – розповів Саакашвілі.
Він згадав, як під час Майдану американець на його прохання приїхав до Києва, скасувавши іншу поїздку. І як Маккейн назвав ту поїздку найкращою в житті.
"Моєму великому другові вчора поставили діагноз раку головного мозку. Сьогодні я хочу сказати йому: "Джоне, це – бій, і ти ніколи не здасися". Тримайся в ім'я всіх нас!" – написав український політик.
Пухлину мозку у Маккейна діагностували після операції із видалення тромбу в оці 14 липня. Як повідомили лікарі, у сенатора було виявлено гліобластому – одну з найбільш агресивних форм раку. Зараз лікарі і сім'я Маккейна розглядають різні варіанти лікування, зокрема хіміотерапію.
Саакашвілі обіймав посаду президента Грузії з 20 січня 2008 року до 17 листопада 2013 року.
8–12 серпня 2008 року між Росією і Грузією стався збройний конфлікт. Російські війська спільно з південноосетинськими формуваннями витіснили грузинські війська з Південної Осетії, яка офіційно є частиною Грузії, тимчасово зайнявши низку прилеглих до конфліктної зони районів Грузії. Пізніше Росія визнала незалежність Південної Осетії й Абхазії.