Сакварелідзе: Змінити ситуацію у ГПУ цілком реально. Генпрокурор – це суто менеджерська робота. Буду тільки втішений, якщо в Рябошапки є такі якості
Якщо заступник керівника Офісу президента Руслан Рябошапка очолить Генпрокуратуру, одного лише знання законів для ефективної роботи йому буде недостатньо. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив колишній заступник генпрокурора України Давід Сакварелідзе.
Щоб змінити ситуацію в Генпрокуратурі, її новому главі будуть потрібні навички управлінської роботи. Про це виданню "ГОРДОН" сказав колишній заступник генпрокурора України Давід Сакварелідзе, коментуючи заяву президента країни Володимира Зеленського про те, що на посаду керівника ГПУ розглядають кандидатуру заступника голови Офісу президента Руслана Рябошапки.
"Рябошапка брав участь разом із неурядовими організаціями в розробленні деяких законопроєктів у 2014 році. Тоді наші думки розходилися. Навіть не знаю, наскільки він може відповісти на той запит українського суспільства, який є зараз. Одного знання законів у Генпрокуратурі недостатньо. Це не допоможе, оскільки там абсолютно інша специфіка роботи. Але зрозуміло, що Зеленський буде просувати у ГПУ людину, яку він знає і якій по-справжньому довіряє. А взагалі в Генпрокуратурі має змінитися ментальна та організаційна робота, сама її модель. Головне, щоб Рябошапка не став частиною системи і, відповідно, її заручником. Генпрокурор має створити трикутник: одночасно керувати системою, до якої буде залучено СБУ, Держбюро розслідувань і НАБУ. А також інші органи. Вони мають дуже швидко вийти на результат, якого чекають люди", – підкреслив Сакварелідзе.
За його словами, для нормалізації роботи Генпрокуратури необхідно вносити зміни до законодавства.
"Генпрокурор – це суто менеджерська робота. І якщо в Рябошапки є такі якості – я буду тільки втішений. Адже зараз ГПУ сильно хворіє. І хочеться зробити з неї орган, який люди будуть поважати. Змінити ситуацію цілком реально. За бажання це можна зробити швидко. Але для цього потрібна людина з управлінським досвідом, знаннями і баченням – із чого починати. У будь-якому разі, я не заздрю тому, хто очолить ГПУ. Це дуже важка й невдячна робота. Варто також сказати, що потрібно змінювати законодавство. У партії президента абсолютний карт-бланш – вони можуть змінювати будь-який закон і призначати кого захочуть. Що стосується справ, які вже тривалий час лежать у ГПУ і які не розслідують, зокрема, щодо Майдану, – частину з них злито, частину – продана. Деякі з них ще, звісно, можна "поставити на ноги", але багато відновити вже просто неможливо", – зазначив Сакварелідзе.
11 червня Зеленський вніс до Ради подання про звільнення нинішнього генпрокурора України Юрія Луценка.
18 червня голова комітету Верховної Ради з питань забезпечення правоохоронної діяльності, народний депутат від "Батьківщини" Андрій Кожем'якін заявив, що в поданні на звільнення Луценка не вказано жодної з передбачених законодавством підстав для його відставки.
Луценко говорив, що подасть у відставку після парламентських виборів. Він уважає, що Зеленський не мав права вносити подання про його звільнення.
21 липня Зеленський заявив, що Луценко "точно" не буде генпрокурором України.