СБУ приховувала матеріали, які розширювали список замовників нападу на Гандзюк – Луценко
У справі про напад на херсонську активістку Катерину Гандзюк з'явилася нова людина, "імовірно, вона дасть нові свідчення, які, можливо, розширять кількість учасників змови", заявив генеральний прокурор Юрій Луценко.
У СБУ приховували матеріали допитів, які могли розширити кількість замовників нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк. Про це 15 серпня в інтерв'ю "Цензор.НЕТ" заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко.
"Ми планували закінчити слідство не пізніше минулої п'ятниці і вручити [голові Херсонської обласної ради Владиславу] Мангеру матеріали для ознайомлення. Але з'явилася нова людина, яка, імовірно, дасть нові свідчення, які, можливо, розширять кількість учасників змови", – повідомив він.
На уточнення, коли буде надано свідчення, генпрокурор відповів: "Обіцяли один день, а чекаємо вже тиждень".
"Буквально вчора стало зрозуміло, що аналогічні покази, які ми чекаємо від свідка, вже є у СБУ, але у справі не перебували. Допит був прихований. Про це я сьогодні отримав рапорт. У показах свідка з посиланням на іншу людину йдеться про те, що покарати Катю ухвалили рішення на зустрічі, де, крім Мангера, були й інші люди", – заявив він.
Гандзюк облили сірчаною кислотою вранці 31 липня 2018 року біля під'їзду її будинку в Херсоні. Вона дістала хімічні опіки 30% тіла, кислота потрапила на спину, голову, руку, а також в око. 4 листопада активістка померла. У справі про напад на активістку заарештували шістьох осіб.
6 червня 2019 року суд ухвалив вироки виконавцям злочину, які визнали провину й уклали угоду зі слідством. Сергія Торбіна засудили до шести з половиною років позбавлення волі, Микиту Грабчука – до шести років, Володимира Васяновича і В'ячеслава Вишневського – до чотирьох років, Віктора Горбунова – до трьох років в'язниці. Усі вони – учасники АТО. 5 серпня прессекретарка генерального прокурора України Лариса Сарган повідомила про набуття чинності вироку для п'ятьох фігурантів справи про вбивство Гандзюк.
Шостий фігурант справи, Ігор Павловський, перебував під домашнім арештом. Термін дії запобіжного заходу сплив 26 червня. 30 липня стало відомо, що провадження щодо Павловського передано до суду. За словами батька загиблої активістки Віктора Гандзюка, Генпрокуратура затвердила угоду з Павловським без його відома.
Левіна заочно заарештовано, за попередньою інформацією, він переховується в Домініканській Республіці. Слідчі вважають його організатором злочину.
Замовником нападу, на думку правоохоронців, був Мангер. За даними ГПУ, він частково оплатив злочин. У тексті підозри Мангеру зазначено, що мотивом нападу на активістку була "особиста неприязнь" до неї у зв'язку з активною громадською діяльністю, яка могла підірвати його політичну й ділову репутацію. Мангер перебуває на волі.
Батько і друзі активістки вважають, що, окрім Мангера, замовниками нападу можуть бути колишній голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв і його колишній заступник Євген Рищук.
Мангер, Рищук і Гордєєв заперечують свою причетність до злочину.
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков 4 липня заявив, що у справі про вбивство Гандзюк можуть з'явитися нові підозрювані.