СБУ викликала Стерненка на допит. Коли активіст з'явився, слідчий до нього не вийшов
7 червня Служба безпеки України викликала активіста Сергія Стерненка на 9 червня для вручення письмової підозри в умисному вбивстві. Однак коли чоловік прийшов, слідчий до нього не вийшов і підозри не вручив.
Слідчий у справі активіста Сергія Стерненка відмовився з ним зустрічатися, коли той прийшов у Службу безпеки України згідно з повісткою. Про це сам Стерненко написав 9 червня у Facebook.
"Слідчий викликав повісткою, а сам сховався і не вийшов. Паралельно ще й мені шиють ст. 263 (носіння холодної зброї) за побутовий ніж, який в Україні є у вільному продажі і який не є холодною зброєю", – написав він.
Адвокат активіста Віталій Коломієць додав, що під будівлею СБУ зібралося приблизно 30 блогерів і журналістів.
"Підозру знову не вручили, можливо, у СБУ все ж таки вирішили прислухатися до здорового глузду і букви закону про належне повідомлення особи про таку важливу процесуальну дію. А можливо, вирішили взяти час і поміняти текст повідомлення про підозру. Бо в попередньому варіанті "умисність" заподіяння смерті [Іванові] Кузнецову хотіли обґрунтовувати, зокрема, тим, що Сергій спеціально для цього носив із собою "холодну зброю". Навіть підігнали експертизу для цих потреб", – написав він.
У коментарі "Українській правді" у СБУ заявили, що Стерненко на допит не прийшов.
Протягом першого півріччя 2018 року на Стерненка нападали тричі. 7 лютого активіста побили в Одесі, 1 травня в нього стріляли. Радник голови одеського управління Нацполіції Руслан Форостяк заявляв, що попередня кваліфікація другого нападу на Стерненка – хуліганство із застосуванням травматичної зброї. Згодом стало відомо, що поліція розслідує напад на Стерненка за статтею про умисне вбивство.
24 травня внаслідок третього нападу активіст дістав пошкодження руки та забій голови. Водночас він завдав одному з нападників смертельного удару ножем у живіт. Другий нападник, Олександр Ісайкул, тоді втік, повідомляв Стерненко.
Юрист Масі Найєм у квітні 2019 року казав, що Ісайкул виїхав з України і не повернувся.
У травні того самого року Стерненко заявляв, що замовниками замаху на нього були Геннадій Труханов і бізнесмен Володимир Галантерник.
9 жовтня Генпрокуратура скерувала кримінальні провадження щодо нападів на Стерненка у СБУ, щоб перевірити інформацію про причетність до інцидентів місцевих посадовців і поліцейських.
У квітні 2020 року генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила, що рано чи пізно Стерненку оголосять про підозру в умисному вбивстві або перевищенні меж необхідної самооборони.
У середині травня СБУ визнала Стерненка потерпілим у справі про напад на нього. Сам активіст казав, що його викликали для вручення підозри, але через громадський резонанс СБУ відмовилася від висунення звинувачень.
7 червня СБУ викликала Стерненка на 9 червня для вручення письмової підозри. Активіст у відповідь заявив, що не з'явиться "з об'єктивних причин".