Секретар РНБО Данілов заявив, що його радник Сівохо не є представником позиції відомства
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов сказав, що його позаштатний радник Сергій Сівохо ніколи не був уповноваженим офіційно представляти позицію відомства, зокрема з питань реінтеграції Донбасу, і засудив сьогоднішнє застосування сили до нього.
Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олексій Данілов заявив у Facebook 12 березня, що його радник із питань реінтеграції та відновлення Донбасу Сергій Сівохо не є представником офіційної позиції відомства.
Данілов підкреслив, що Сівохо – один із його 11 позаштатних радників на громадських засадах.
"Він ніколи не був уповноважений офіційно представляти позицію РНБО України з будь-яких питань – чи то ситуації на тимчасово окупованих територіях, чи то питань реінтеграції, пенсій, соціальних виплат чи будь-яких інших", – написав секретар.
Він зазначив, що кожен із його 11 позаштатних радників має свою позицію.
"І тому абсолютно робочою є ситуація, коли позиція моїх позаштатних радників або суттєво відрізняється від моєї позиції, або кардинально з нею розходиться, що трапляється постійно, але ці розбіжності не припиняють дискусію", – заявив Данілов.
Він засудив сьогоднішнє застосування сили до Сівоха представниками партії "Національний корпус".
"Дискусія – це нормальний процес для будь-якої країни, яка вважає себе демократичною. Застосування фізичної сили, образи починаються там, де закінчуються аргументи. Це те, що сьогодні трапилося із Сергієм Сівохом під час проведення його заходу. Подібні дії є неприпустимими!" – написав він.
Конфлікт Сівоха з націоналістами стався вранці 12 березня в конгресно-виставковому центрі "Парковий" у Києві. Сівохо презентував так звану Національну платформу примирення і єдності, мета якої – установити діалог між різними регіонами країни. На презентацію прийшли представники партії "Національний корпус" і зірвали захід. Вони назвали Сівоха зрадником і "ватним клоуном", штовхнули у спину, після чого він упав.
Після конфлікту поліція затримала 15 націоналістів і розпочала кримінальне провадження за ч. 2 ст. 296 (хуліганство, вчинене групою осіб) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на строк до чотирьох років.
Напередодні презентації проєкту, 11 березня, Сівохо назвав війну на Донбасі "внутрішнім конфліктом". Під час презентації націоналісти і журналісти ставили йому запитання стосовно цієї заяви. Він сказав, що на Донбасі триває "гібридна війна" і що це "багатошаровий конфлікт".
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.