Секретар селищної ради Коцюбинського, затриманий за підозрою в одержанні хабара, заявив про репресії з боку ГПУ і СБУ
За словами секретаря Коцюбинської селищної ради Київської області Миколи Єременка, його затримання у справі про хабар було спробою дискредитації, за якою стоїть оточення президента Петра Порошенка.
Генеральна прокуратура України і Служба безпеки України незаконно відкрили кримінальне провадження проти секретаря Коцюбинської селищної ради (Київська область) Миколи Єременка та місцевого громадського активіста Євгена Мельничука, а щоб максимально дискредитувати їх, підібрали "неполітичну" статтю Кримінального кодексу – "одержання хабара". Про це Єременко написав у листі виданню "ГОРДОН".
У СБУ розповіли, що секретар, якого затримали 23 травня, вимагав у голови селищної ради Ольги Матюшиної 50 тис. грн на місяць за ухвалення рішень, необхідних для функціонування населеного пункту, а натомість гарантував забезпечення голосів кількох депутатів для ухвалення рішень на сесіях.
Окрім того, прокуратура заявила, що Єременко сам проголосив себе головою селищної ради, і висунула йому підозру в підробленні печатки.
Єременко каже, що йому інкримінують спробу отримання вигоди за голосування щодо питань ухвалення бюджету селища на 2018 рік, придбання сміттєвоза і розміщення футбольного майданчика для дітей.
За його словами, бюджет ухвалили більшістю голосів ще 30 березня. Щодо необхідності придбання сміттєвоза дискусії тривали. А побудувати футбольне поле добровільно погодилися інвестори, які потім узяли участь в інсценуванні передавання хабара, стверджує автор листа.
"Де загубилася логіка у слідчих СБУ, невідомо," – прокоментував Єременко підозру.
Ні він, ні Мельничук не здійснювали жодних дій, за які могли вимагати неправомірну вигоду, підкреслено в листі.
Єременко стверджує, що став жертвою репресій після того, як 7 березня селищна рада висловила недовіру Матюшиній і призначила його виконувати обов'язки голови селищної ради.
"Фактично генпрокурор Юрій Луценко, користуючись своїми службовими повноваженнями, шляхом відвертих репресій за будь-яку ціну намагається повернути на посаду представницю своєї партії (Блок Петра Порошенка. – "ГОРДОН")", – написав Єременко.
3 березня Матюшина повідомила, що жителі Коцюбинського на громадських слуханнях проголосували за приєднання населеного пункту до Києва.
На думку Єременка та групи громадських активістів, це рішення можна пояснити планом оточення президента Петра Порошенка вирубати 400 га Біличанського лісу, побудувати на цій території житловий масив і безкоштовно приєднатися до інфраструктури Коцюбинського – каналізаційного колектора, газопроводу, водопроводу, електромереж.
Матюшина назвала висловлення недовіри "переворотом і захопленням влади". Пізніше вона оскаржила рішення селищної ради у прокуратурі та суді.
5 квітня стало відомо, що Мін'юст України відновив на посаді Матюшину.
Єременко продовжує вважати її "фізичною особою" і просить не називати себе "самопроголошеним" головою селищної ради, оскільки, за його словами, рішення двох третин депутатського корпусу про його призначення залишається чинним.