Шахтарі попросили Зеленського врятувати вугільну галузь і звільнити Геруса – Волинець
За дорученням шахтарських колективів народний депутат від "Батьківщини", голова незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець подав звернення президенту і спікеру парламенту.
Шахтарі попросили президента України Володимира Зеленського врятувати вуглевидобувну галузь і для цього звільнити нардепа від "Слуги народу", голову комітету з питань енергетики і житлово-комунальних послуг Андрія Геруса, заявив 18 червня у своєму Facebook народний депутат від "Батьківщини", голова незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.
Він написав, що за дорученням шахтарських колективів подав звернення президенту і спікеру парламенту. У документі гірники закликали переглянути фінансування галузі і погасити заборгованість перед ними з виплати зарплат, а також розробити програму дій із виведення з кризи вуглевидобувної галузі і законодавчо заборонити відновлений завдяки "поправці Геруса" імпорт електроенергії з Білорусі та Росії.
"Звільнити від виконання своїх обов’язків голову профільного комітету Верховної Ради України Андрія Геруса через негативну динаміку показників вугледобувної галузі, а також унаслідок штучного поглиблення кризи та відсутності плану щодо її подолання", – процитував Волинець звернення шахтарів.
Волинець заявляв, що енергетична криза і зупинення вугільної галузі України спровоковані діями Геруса.
Імпорт електроенергії з РФ після чотирирічної перерви став можливим унаслідок поправки, внесеної Герусом в ухвалений 18 вересня закон України "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії". З 1 жовтня розпочався комерційний імпорт електроенергії з Росії.
Печерський районний суд Києва зобов'язав Офіс генерального прокурора розпочати кримінальне провадження за фактом державної зради Геруса. Заяву про злочин із боку нардепа "в інтересах невстановлених осіб із порушенням законодавчо визначеної процедури під час ухвалення поправок до законів України "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії" та "Про ринок електричної енергії", що завдали збитків у значних розмірах державним інтересам та інтересам інших споживачів", подали 26 травня.