"Схеми": 100 млн грн застави Насірова можуть стягнути в бюджет. Відео
Відсторонений глава Державної фіскальної служби України Роман Насіров порушив умови виходу під заставу, тому Спеціалізована антикорупційна прокуратура може подати клопотання до суду про конфіскацію всієї суми на користь держави. Про це йдеться в сюжеті програми "Схеми" (спільний проект "Радіо Свобода" і телеканала "UA:Перший"). У червні Солом'янський районний суд Києва прийняв аргументи захисту Насірова про анулювання його другого українського закордонного паспорта й відхилив претензії прокурорів. У вересні Міністерство закордонних справ України повідомило, що другий закордонний паспорт Насірова продовжує діяти, наголошують у розслідуванні. Журналісти стверджують, що САП має право вимагати повторно стягнути заставу з Насірова, а 100 млн грн попередньої – спрямувати в казну.
Національне антикорупційне бюро України та САП підозрюють Насірова у зловживанні владою й службовим становищем (ст. 364 Кримінального кодексу України), що спричинило шкоду на суму приблизно 2 млрд грн. За даними слідства, на посаді керівника Держфіскальної служби він ухвалював рішення в інтересах позафракційного депутата-утікача Олександра Онищенка, щодо якого розслідують провадження за підозрою в махінаціях із газом.
7 березня 2017 року Солом'янський районний суд обрав Насірову запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з можливістю внесення застави. 16 березня Насіров вийшов на свободу після того, як його дружина внесла за нього 100 млн грн.
У серпні суд заарештував все вказане в державному реєстрі нерухоме майно відстороненого голови Державної фіскальної служби.
26 липня директор НАБУ Артем Ситник повідомив, що справу Насірова "фактично завершено" і йому оголосили остаточну підозру. 17 серпня Насіров заявив, що оскаржив своє затримання в Євросуді з прав людини.
19 жовтня запобіжний захід чиновнику продовжили до 14 грудня, але дозволили виїжджати в Київську область.