Шмигаль розповів, як після 11 травня зміниться робота громадського транспорту
В українських населених пунктах з 11 травня, коли почнеться пом'якшення карантину, потрібно збільшувати кількість одиниць громадського транспорту, але водночас враховувати питання безпеки, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
З 11 травня, коли в Україні почнуть послаблювати карантин, кількість одиниць громадського транспорту в населених пунктах потрібно збільшити. Про це на засіданні уряду 6 травня сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
Він зазначив, що це рішення в зоні відповідальності місцевої влади, з боку уряду та Міністерства охорони здоров'я "всі алгоритми, процедури будуть додатково розтлумачені".
"Кількість транспорту з 11 травня потрібно збільшити, щоб забезпечити людям можливість дістатися на роботу. Кожне місто і кожен орган самоврядування має адаптивно й розумно підходити до відкриття громадського транспорту", – сказав Шмигаль.
Він підкреслив, що в цьому питанні насамперед потрібно враховувати питання безпеки.
"Адже громадський транспорт, особливо у великих містах, – це ризик сотень нових хворих. І тут треба діяти поступально і в першу чергу дивитися на питання безпеки. Кожен мер несе особисту відповідальність і за роботу громадського транспорту", – сказав прем'єр.
Карантин в Україні було введено 12 березня. Через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 заборонили масові заходи, закрили торгові центри, магазини (крім продуктових та аптек), ресторани, кафе, спортивні зали, салони краси, а також обмежили роботу транспорту. У Києві, Харкові та Дніпрі 17 березня закрили метро. У багатьох містах громадським транспортом зараз можуть користуватися тільки медики, поліцейські, рятувальники і співробітники підприємств критичної інфраструктури.
5 травня прем'єр заявив, що метро в Україні будуть відкривати за два етапи, але найближчим часом воно працювати не буде.
Обмежувальні заходи діятимуть мінімум до 22 травня, проте з 11 травня передбачено їх пом'якшення. Планують, що в Україні відкриють парки, сквери, зони відпочинку, перукарні, салони краси, літні майданчики кафе і ресторанів, музеї, бібліотеки, підприємства побутового обслуговування, стоматології, нотаріальні та адвокатські контори. Водночас в областях, де фіксують підвищений рівень захворюваності на COVID-19, встановлять спеціальні карантинні обмеження, жорсткіші, ніж в інших регіонах.
Станом на ранок 6 травня в Україні коронавірус підтверджено у 13 184 осіб, із них 327 померли, а 2097 одужали.