Шуфрич повідомив, що Зеленський зустрічався з Міятович. Княжицький заявив, що це був не Зеленський, а Єленський
За словами нардепа від Опозиційного блоку Нестора Шуфрича, кандидат у президенти України Володимир Зеленський, який набрав у другому турі президентських виборів більшість голосів виборців, імовірно, обговорив із комісаром Ради Європи з прав людини Дунею Міятович закон про українську мову. Нардеп від "Народного фронту" Микола Княжицький заявив, що не Зеленський зустрічався з Міятович, а нардеп Віктор Єленський.
Кандидат у президенти України Володимир Зеленський, який набрав у другому турі президентських виборів більшість голосів виборців, зустрічався із комісаром Ради Європи з прав людини Дунею Міятович, заявив 23 квітня у Верховній Раді нардеп від Опозиційного блоку Нестор Шуфрич, передає кореспондент "ГОРДОН".
"Я сподіваюся, вони обговорили це питання, у тому числі і питання мови, і використання мови в Україні. Тому я обурений. Дуже обурений, надзвичайно обурений позиціонуванням [чинного глави держави] Петра Порошенка, який в останній момент ще хоче щось підписувати. Уже допідписувався, і народ України висловив своє ставлення до цього. Тому дайте можливість працювати новому президенту і визначатися, а не підписувати щось наостанок", – заявив Шуфрич.
Нардеп від "Народного фронту", голова парламентського комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький зазначив, що з Міятович зустрічався нардеп від "Народного фронту" Віктор Єленський.
"Ось іде наш колега Єленський, який позавчора зустрічався у Страсбурзі... Несторе Івановичу, ви говорили про лідера перегонів Зеленського? А я вам кажу про нашого колегу... Це не Зеленський зустрічався із Дунею Міятович, а Єленський зустрівся з Дунею Міятович. Єленський справді, я вірю, має всі шанси стати майбутнім президентом України", – сказав Княжицький.
Шуфрич відповів, що дійсно помилився, але це не змінює його позиції стосовно того, що законопроект про українську мову має підписувати вже новий президент.
4 жовтня 2018 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної. У ньому зазначено, що єдина державна офіційна мова в Україні – українська, а "спроби запровадження в Україні офіційної двомовності всупереч Конституції України і встановленій конституційній процедурі є діями, що спричиняють мовний розкол країни, міжетнічне протистояння та ворожнечу і спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу". У документі визначено коло осіб, зобов'язаних вільно володіти державною мовою.
Із 28 лютого 2019 року народні депутати розглядають поправки, подані до законопроекту до другого читання. Станом на 11 квітня депутати розглянули 1831 поправку з більш ніж 2500. Фінальне голосування призначено на 25 квітня, станом на ранок 23 квітня депутатам залишалося розглянути 251 поправку.