Шушкевич про заяву Лукашенка щодо конфлікту України та РФ: Путін швидко поставить його на місце G

Шушкевич: Без України Росія не імперія
Фото з особистого архіву Станіслава Шушкевича

Президенту РФ Володимирові Путіну не сподобається заява його білоруського колеги Олександра Лукашенка про конфлікт між Україною та Росією, тому президент Білорусі, найімовірніше, скаже, що його неправильно зрозуміли. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив перший керівник незалежної Білорусі Станіслав Шушкевич.

Президент РФ Володимир Путін "швидко поставить на місце" свого білоруського колегу Олександра Лукашенка за його заяву про те, що на Донбасі відбувається конфлікт між Україною та Росією. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив перший керівник незалежної Білорусі Станіслав Шушкевич.

"Якби Лукашенко усвідомлював, що говорить, то він навряд чи це сказав би. Він дуже балакучий. Насправді, Лукашенко не сприймає Росію як суб'єкт, який протистоїть Україні. Але на конференції раптом бовкнув таке. Мені тепер цікаво, як він реагуватиме на відповідь [прессекретаря президента РФ Дмитра] Пєскова щодо цього. Якщо ж Лукашенко усвідомлює, що сказав, – отже, він зайняв гідну позицію. Але найімовірніше, він зараз просто бовкнув, а потім пояснюватиме, що не це мав на увазі. Хоча це офіційна заява глави держави про те, що Росія фактично воює з Україною. Але я гадаю, він не здатний на те, щоб зайняти таку позицію. Путін швидко поставить його на місце", – зазначив Шушкевич.

За його словами, Лукашенко усвідомлює, що Росія воює проти України.

"Звісно, його заява – приємна несподіванка для мене. Але я не можу повірити, що він прозрів. У всіх його виступах багато плутанини – початок один, а кінець інший. Тому варто зачекати. Так, Лукашенко розуміє, що Росія воює з Україною. Але заявити про це публічно – такого я від нього не очікував. Напевно, це перша його розумна заява. І вона може вплинути на стосунки Білорусі та РФ. Путіну це, зрозуміло, не сподобається. І він, наприклад, прикрутить краник. І Лукашенко скаже, що його неправильно зрозуміли. Росія хоче зжерти Білорусь. Цим Москва намагається показати наочний приклад Україні. Путін хоче створити імперію – інших прагнень у нього немає. А без України Росія не імперія. Чи зможе встояти Білорусь? Це дуже складно, оскільки тут залучено багато російських діячів. Протистояти вкрай складно, але, я гадаю, ми вистоїмо", – підкреслив Шушкевич.

8 жовтня в Мінську на міжнародній конференції "Європейська безпека: відійти від краю прірви" Лукашенко заявив, що конфлікт на Донбасі – це конфлікт між Росією та Україною.

Коментуючи слова Лукашенка, Пєсков сказав, що "тут можна тільки погодитися з оцінкою".

У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.

Перемовини про врегулювання конфлікту на Донбасі проводять у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини і Росії.