Система оподаткування повинна бути суттєво реформована – експерт
На недосконалість податкової системи в Україні вказують не тільки плани запровадити податок на виведений капітал, але й некомпетентність тих, хто обіймав і досі обіймає політичні посади, вважає доцент кафедри кримінального права та кримінології Академії Державної фіскальної служби України Андрій Гмирін.
В Україні немає єдиної податкової системи, яка дала би змогу мобілізувати кошти, що є в розпорядженні держави, написав у своєму блозі на сайті "Кореспондент" доцент кафедри кримінального права та кримінології Академії Державної фіскальної служби України Андрій Гмирін.
Серед соціальних і особистих суперечностей він назвав некомпетентність людей, які обіймають високі посади, і наявність корупційних схем.
"Однією з найбільших проблем є некомпетентність тих, хто займав і досі займає політичні посади, та формування порядку денного реформ, – підкреслив експерт. – Відповідно до недавнього дослідження PWC, World Economic Crime Fraud and Research 2018: Survey of Ukrainian Organisations, два з п'яти перших видів економічної злочинності в Україні – це корупція та розтрата майна, іншими словами – рейдерство. Це свідчить про низьку ефективність діяльності всіх спільно діючих антикорупційних органів, які також потребують реформування".
Гмирін зазначив, що протягом останніх років в українській системі оподаткування наявна тенденція до збільшення частки непрямих податків, акцизного збору і ПДВ.
"Згідно зі статистичними даними, питома вага непрямих податків у структурі податкових надходжень збільшилася з 49,6% у 2010 р. до 54,8% у 2017 році. Сьогодні система оподаткування повинна бути суттєво реформована, оскільки вона повинна базуватися на механізмах подолання великої кількості соціальних і особистих суперечностей", – переконаний автор.
Як один із прикладів він навів плани ввести податок на виведений капітал.
"Усі розуміють, що для того, щоб щось оподатковувати, виводячи це, потрібно щось завести. Але з іноземними інвестиціями в нашій державі проблема. На жаль, вони знаходяться на найнижчому рівні за останні роки, і експерти кажуть, що приплив інвестицій в країну повністю не залежить від податкових факторів. Завдяки дешевій робочій силі і зручному географічному розташуванню ми залишаємося перспективною для інвестицій великого іноземного капіталу країною. Та високий рівень корупції, недовіра до судової системи і нестабільна політична ситуація стримують інвестиції в економіку", – підкреслив Гмирін.