Ситник: Державні підприємства є основним джерелом політичної корупції
Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник підтримав тезу про необхідність приватизувати державні підприємства.
Одним зі способів боротьби з корупцією в Україні має стати приватизація державних підприємств. Про це в ефірі "5 каналу" заявив 27 липня директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник.
"Державні підприємства – це об'єкти з підвищеним корупційним ризиком, тому я повністю підтримую тезу про те, що їх треба приватизувати, у прозорий спосіб. І тоді, коли з'явиться господар цих підприємств, ситуація зміниться", – сказав він.
За словами директора НАБУ, "робиться все, щоб цього не допустити".
"Щоб викачувати з цих державних підприємств ресурси й фінансувати політичні партії, як ми бачимо це на прикладі справи щодо колишнього народного депутата Мартиненка (Микола Мартиненко. – "ГОРДОН"). Тому що державні підприємства є основним джерелом політичної корупції", – заявив Ситник.
У квітні прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що уряд України має намір продати 3,5 тисячі державних підприємств.
24 липня ФДМ оголосив про продаж акцій восьми енергокомпаній. У серпні на аукціонах можуть продати по 25% акцій ПАТ "Одесаобленерго", ПАТ "Донецькобленерго", ПАТ "Донбасенерго", ПАТ "Сумиобленерго", ПАТ "ДТЕК Дніпроенерго", ПАТ "ДТЕК Дніпрообленерго", ПАТ "ДТЕК Західенерго" і ПАТ "Київенерго".
У проекті держбюджету на 2017 рік доходи від приватизації заплановано на рівні 17,1 млрд грн.
Колишнього нардепа від "Народного фронту" Миколу Мартиненка підозрюють у зловживаннях під час виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП "СхідГЗК" через австрійську компанію Steuermann. Глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький повідомляв, що гроші держпідприємства було переведено на рахунки компанії Steuermann із використанням офшорних компаній Wargrave Trading LLP та Dallas Fuel SA. За словами глави САП, колишньому нардепу загрожує до 12 років позбавлення волі.