Ситник: НАБУ жодного подання чи проекту підозри щодо Ляшка нікуди не передавало
Новини у ЗМІ про кримінальні провадження чи підозри проти деяких політиків, наприклад, лідера парламентської фракції Радикальної партії Олега Ляшка, міністра юстиції Павла Петренка чи нардепа від "Народного фронту" Антона Геращенка, з'являлися до того, як такі рішення ухвалювали в Національному антикорупційному бюро, зазначив директор НАБУ Артем Ситник.
Національне антикорупційне бюро України не передавало в інші правоохоронні органи проект підозри щодо лідера парламентської фракції Радикальної партії Олега Ляшка. Про це на брифінгу в кулуарах парламенту 3 жовтня заявив директор НАБУ Артем Ситник, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"НАБУ жодного подання чи проекту підозри щодо Ляшка нікуди не передавало. Щодо ситуації з [міністром юстиції України Павлом] Петренком – є рішення суду. А на той час, коли була новина, що нібито ми когось там викрили, рішення суду не було і провадження жодного не було. Та сама ситуація із [нардепом від "Народного фронту" Антоном] Геращенком. Це така фактична технологія, щоб підбурювати всіх, тримати в тонусі і намагатися у якийсь спосіб без аудиту припинити роботу НАБУ", – сказав Ситник.
У березні 2017 року "Наші гроші" повідомили, що впродовж останнього року Ляшко з дружиною купили нерухомості на 20 млн грн. Серед об'єктів, які опинилися у власності сім'ї Ляшка, – два маєтки під Києвом площею 600 і 550 м&³2;. Водночас, за даними електронної декларації, доходи Ляшка за 2016 рік становили 1,028 млн грн.
24 квітня Ситник повідомив, що САП передала НАБУ матеріали кримінального провадження проти Ляшка за статтею про незаконне збагачення.
У жовтні того самого року Ляшко задекларував три виграші в лотерею: 283,56 тис. грн, 134 тис. грн і 153,485 тис. грн. Це викликало суспільний резонанс. У лютому 2018 року Солом'янський райсуд Києва надав НАБУ доступ до документів Української національної лотереї про виграш нардепа.
11 вересня 2018 року "Українські новини" повідомили з посиланням на джерело, що НАБУ і САП готують подання про зняття з Ляшка недоторканності. За інформацією агентства, вони хочуть притягнути його до кримінальної відповідальності за статтями 366-1 (декларування недостовірної інформації) і 368-2 (незаконне збагачення) Кримінального кодексу України. Нардеп заявив, що не порушував закону.
Голова САП Назар Холодницький заявив, що не може ні підтвердити, ні спростувати цієї інформації, оскільки слідство триває.
"Рекомендую ще почекати. Усьому буде свій час", – сказав він.
Сьогодні, 3 жовтня, генпрокурор Юрій Луценко заявив, що подання на зняття депутатської недоторканності з Ляшка поки не можуть передати на розгляд у Верховну Раду.
13 вересня журналісти проекту Bihus.info повідомили, що Солом'янський райсуд Києва зобов'язав НАБУ відкрити провадження щодо Петренка за підозрою у декларуванні недостовірної інформації. Того самого дня прес-служба НАБУ розповіла агентству "ЛІГАБізнесІнформ", що рішення суду до них ще не надходило. Якщо суд дійсно зобов'язав НАБУ відкрити провадження, його буде відкрито, уточнили в бюро.
14 вересня у НАБУ у відповідь на запит агентства "Українські новини" повідомили, що відкрили кримінальне провадження за фактом імовірного незаконного збагачення Антона Геращенка. Про підозру політика поки що не повідомляли.
Геращенко заявляв, що суд зобов'язав НАБУ відкрити кримінальне провадження після передачі "Наші гроші з Денисом Бігусом".