Ситник опротестував висновок кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів щодо догани Холодницькому
На думку директора НАБУ Артема Ситника, порушення, зафіксовані у висновку експерта кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, мають стати причиною звільнення глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.
16 липня директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник подав до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП) заперечення у зв'язку з висновками її члена, який рекомендував обмежитися доганою керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назару Холодницькому. Про це 19 липня повідомила прес-служба НАБУ.
Ситник нагадав, що експерт КДКП констатував грубі порушення Холодницьким правил прокурорської етики, розголошення відомостей, які стали йому відомими під час виконання службових повноважень, вчинення дій, що порочать звання прокурора, незаконне втручання в діяльність іншого прокурора і таке інше.
Утім, член комісії помиляється, вважаючи, що рішення про звільнення глави САП мають ухвалювати тільки за рекомендацією Ради прокурорів України за наявності визначених законом "Про прокуратуру" підстав, стверджує директор НАБУ.
Ситник переконаний, що комісія може сама ухвалити рішення щодо неможливості подальшого перебування особи на посаді прокурора та щодо припинення її повноважень, якщо дисциплінарний проступок має характер грубого порушення.
"Бюро вважає, що в даному випадку КДКП може та має ініціювати перед Радою прокурорів України розгляд питання про внесення рекомендації щодо звільнення керівника САП", – ідеться в повідомленні прес-служби.
Холодницький очолив новий підрозділ ГПУ – Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру – 1 грудня 2015 року.
У березні 2018 року стало відомо, що Національне антикорупційне бюро кілька тижнів прослуховувало кабінет Холодницького. Ситник говорив, що прослуховування в кабінеті Холодницького зафіксувало, як той "зливав" інформацію про заплановані обшуки та тиснув на посадових осіб. За словами глави НАБУ, ці дані, зокрема, стосувалися розслідування проти мера Одеси Геннадія Труханова, якого слідство підозрює в причетності до схеми із завдавання збитків місцевому бюджету Одеси.
30 березня генпрокурор Юрій Луценко та Ситник подали до КДКП скарги на Холодницького. Останній називав ситуацію провокацією та запевняв, що ніхто не зможе змусити його звільнитися.
Згідно з висновками доповідача КДКП Олександра Ковальчука, копію яких 2 липня опублікувало видання INSIDER, Холодницький найімовірніше збереже свою посаду, йому може бути оголошено догану.