Ситник оскаржив у ЄСПЛ рішення суду, яким його визнали корупціонером
Директор НАБУ Артем Ситник у скарзі, надісланій у Європейський суд із прав людини, зазначив, що на суддів українського суду чинили тиск.
Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник повідомив, що надіслав скаргу в Європейський суд із прав людини на рішення українського суду, яким його оштрафували за незадекларований відпочинок у Рівненській області. Про це Ситник заявив 14 травня в ефірі телеканала hromadske.
За його словами, скаргу було надіслано в ЄСПЛ понад місяць тому.
"Були очевидні дії щодо тиску на суддів. Ми маємо норму в законі, в адміністративному кодексі, що в разі визнання певних порушень, а вони, безумовно, є і наведені в моїй заяві до Європейського суду, то це є підставою для перегляду рішення", – сказав Ситник.
Він назвав рішення суду, яким його визнали винним у корупційному правопорушенні, політично мотивованим.
"Це може бути небезпечним прецедентом, тому що достатньо взяти суддю ручного і просто надавити на нього. Для майбутнього директора НАБУ чи НАЗК це завжди може бути ризиком, що в разі ухвалення певних рішень, які не сподобаються особам, що мають адмінресурс, медійний ресурс, достатньо просто скласти якийсь протокол, придумати його і провести через суд", – сказав Ситник.
6 вересня 2019 року Сарненський районний суд Рівненської області визнав його винним у порушенні визначених українським законодавством обмежень щодо одержання подарунків через невказану в декларації голови НАБУ інформацію про його відпочинок у мисливських угіддях "Поліське-Сарни" в період із 2017-го до 2019 року.
Ситник оскаржив рішення суду першої інстанції в Рівненському апеляційному суді, проте скаргу директора НАБУ відхилили. Після цього Ситника внесли до реєстру осіб, які вчинили корупційне правопорушення.
Ситник звинувачував в організації цієї справи міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова. На думку Ситника, це помста за так звану справу про рюкзаки, у якій фігурував син Авакова Олександр.