Скалецька не відкинула, що в Україні налагодять вітчизняне виробництво вакцин
За словами міністерки охорони здоров'я України Зоряни Скалецької, потрібно буде й надалі продовжити співпрацю з міжнародними організаціями щодо закупівлі вакцин, проте "є різні пропозиції".
Українська міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька розповіла в інтерв'ю LB.ua, опублікованому 19 вересня, що в Україні можуть налагодити вітчизняне виробництво вакцин.
"Міжнародні закупівлі запроваджували для того, аби допомогти державі там, де вона не справляється. Цей інструмент не є обов'язковим. По-друге, вони планувалися як тимчасовий інструмент. Але вийшло, як завжди, що немає нічого постійнішого за тимчасове", – заявила Скалецька.
Вона зазначила, що приблизно рік тому було створено державне підприємство "Медичні закупівлі".
"Але оскільки закупівельні процедури ще не пропрацьовані і фармстратегії, як я вже казала, нема, міжнародні закупівлі як тимчасовий захід мають бути продовжені. Вони нам потрібні, поки ми не створимо чесну прозору систему національних закупівель. І, можливо, варто буде й надалі продовжити співпрацю з міжнародними організаціями щодо закупівлі вакцин. Але є різні пропозиції, будемо дивитися. Усе ж таки важливо налаштувати всі процеси, не можемо ж ми вічно розказувати, що ми неспроможні", – продовжила глава МОЗ.
"Які пропозиції? Будувати завод і виготовляти українські вакцини?" – запитала журналістка. "Наприклад, так", – відповіла Скалецька.
Верховна Рада 10 вересня ухвалила в першому читанні законопроєкт №1076 "Про внесення змін до закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель". Цього самого дня народна депутатка від партії "Голос" Ольга Стефанишина повідомила, що із законопроєкту про вдосконалення публічних закупівель "зникла" можливість для Міністерства охорони здоров'я України закуповувати медикаменти за допомогою міжнародних організацій.
19 вересня Рада ухвалила законопроєкт №1076 у цілому. Після першого читання в документ було внесено поправки, що регулюють міжнародні закупівлі ліків. "Окремі медичні препарати продовжуватимуть закуповувати через міжнародні організації протягом наступних двох років із затвердженням ліків та порядку закупівель через Кабінет Міністрів", – зазначили у пресслужбі ProZorro.