Скалецька звільнила всіх своїх радників
За словами міністерки охорони здоров'я України Зоряни Скалецької, вона не призначатиме собі нових радників.
1 листопада міністерка охорони здоров'я України Зоряна Скалецька звільнила всіх своїх радників.
"Від сьогодні в МОЗ більше немає радників – підписала відповідний наказ", – заявила Скалецька у Facebook. На сайті міністерства документа поки не опубліковано.
Скалецька пояснила, що вважає неприпустимою ситуацію, коли особисту думку радника глави МОЗ сприймають як офіційну позицію відомства.
"У моїй системі цінностей радник – це людина, яка повинна радити і допомагати, ефективно комунікувати з командою, доводити й узгоджувати свою позицію в конструктивній дискусії і посилювати спроможність міністерства. На жаль, як я вже зрозуміла, так історично склалося, що більшість радників у міністерстві мала якийсь особливий мандат. І при цьому ніякої відповідальності. Ми продовжимо працювати з експертним середовищем над вирішенням конкретних викликів та просуванням пріоритетів, але статусів радника більше не буде", – написала вона.
В інтерв'ю "ВВС Україна", опублікованому 1 листопада, Скалецька розповіла про звільнення своїх радників, відповідаючи на запитання про те, чому, поки міністерство закликає українців вакцинуватися, радниця глави МОЗ Ольга Голубовська поширює у Facebook інформацію про нібито погану якість закупленої міністерством вакцини.
За словами Скалецької, не всі працівники сфери охорони здоров'я розуміють, як суспільство сприймає їхні слова. Науковці можуть мати свої гіпотези та вести дискусії, однак у міністерства має бути консолідована позиція, підкреслила вона.
Голубовська в жовтні занесла в декларацію відомості про одержання гонорару від фармацевтичної компанії, чий препарат для лікування гепатиту С хотіла внести до переліку для державної закупівлі, писала "Українська правда". За часів, коли посаду глави МОЗ обіймала Раїса Богатирьова, Голубовська була головним лікарем-інфекціоністом відомства, зазначає ВВС.
Радниками Скалецької також були співвласник фармацевтичної компанії "Інтерхім" Олександр Чумак, який у МОЗ мав розробляти фармацевтичну політику, та експерт із комунікацій і розв'язання кризових ситуацій Дмитро Раімов. Останній пішов у відставку наприкінці жовтня.