Слободян: Аноніма, який повідомив про замінування пункту пропуску "Шегині", шукають
СБУ отримала повідомлення про замінування пункту пропуску "Шегині" у момент перебування там екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі від аноніма за телефоном 102, розповів спікер Держприкордонслужби Олег Слободян.
Дзвінок про замінування пункту пропуску "Шегині" у момент приїзду туди екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі не був в інтересах "прикордонників або правоохоронних органів загалом". Про це у Facebook написав спікер Держприкордонслужби України Олег Слободян.
"Прикордонники отримали інформацію від СБУ в той час, як Служба безпеки отримала відповідне повідомлення про замінування він аноніма на 102. Як і передбачено планом локалізації кризових ситуацій, прикордонники припинили рух, оповістили служби в пункті пропуску, поінформували колег із суміжної сторони та здійснили евакуацію людей із режимної зони. За фактом перевірки пункту пропуску підрозділом розмінування МВС складено відповідний акт", – розповів він.
Спікер Держприкордонслужби припустив, що дзвінок про мінування міг надійти від групи провокаторів серед прибічників Саакашвілі, аби звільнити територію пункту пропуску для подальшого штурму.
"Чи так це? Установить слідство. Аноніма, який повідомив про замінування, шукають", – наголосив Слободян.
Саакашвілі, який утратив українське громадянство, 10 вересня повернувся до України через пункт пропуску "Шегині". Поляки пропустили автобус із екс-президентом Грузії та народними депутатами. Українська сторона перекрила кордон нібито за інформацією СБУ про замінування переходу. Натовп прибічників політика прорвав кордон прикордонників. Президент України Петро Порошенко сказав, що Саакашвілі скоїв злочин, порушивши державний кордон України, займатися яким – справа правоохоронних органів.
Під час перетинання українсько-польського кордону Саакашвілі та його прибічниками 13 поліцейських і дев'ятеро прикордонників дістали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.
Слідчі кваліфікували події в пункті пропуску "Шегині" за чотирма статтями Кримінального кодексу України, зокрема "погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу" і "групове порушення громадського порядку".
Правоохоронці встановили особи шести можливих організаторів порушення громадського порядку поблизу державного кордону, а також 32 активних учасників цих подій. Понад 100 осіб допитали як свідків інциденту, п'ятьох затримали, групу народних депутатів викликали на допит.
Державна прикордонна служба склала 15 адміністративних протоколів за ст. 204-1 (незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України) Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Серед осіб, стосовно яких складено адміністративні матеріали, – чотири представники ЗМІ та 10 іноземних громадян.
Саакашвілі вручили адміністративний протокол про порушення порядку перетинання держкордону.