Смешко: Прорив кордону під час війни, навіть на протилежному боці театру військових дій, ставить запитання до влади
Після прориву прибічників екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі на пропускному пункті "Шегині" влада повинна публічно повідомити народ України про кадрові висновки щодо силовиків, уважає екс-голова Служби безпеки України Ігор Смешко.
Прорив прибічників екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі на пункті пропуску "Шегині" на українсько-польському кордоні свідчить про проблеми в системі планування, координації та контролю силових відомств України. Таку думку висловив колишній голова Служби безпеки України Ігор Смешко на своїй сторінці у Facebook.
"Прорив кордону країни під час війни, навіть на протилежній стороні театру воєнних дій, ставить, на жаль, наступні запитання. Чи є в країні система планування, координації та контролю всіх силових відомств держави для забезпечення як внутрішньої, так і зовнішньої безпеки й оборони України? Хто конкретно відповідає за цей напрям роботи в державі? Де виступ відповідної посадової особи держави із поясненням народу України, що сталося та які кадрові висновки стосовно керівництва відповідних силових структур прийняті?" – зазначив він.
Екс-голова СБУ підкреслив, що зухвалий і масово тиражований міжнародними ЗМІ факт порушення кордону, Конституції і базових законів України свідчить для агресора, українських закордонних союзників і радикально налаштованої опозиції про слабкість центральної державної влади в країні.
"Чи зрозуміє нарешті народ України, що, зрадивши один раз очікування виборця, квазіполітики будуть повторно робити це і надалі, причому неодноразово? Головне для політика – здатність до політичного передбачення, підбір відповідних кадрів і політичних союзників для виконання передвиборчих обіцянок щодо поліпшення життя та забезпечення внутрішньої і зовнішньої безпеки виборців. Скільки ще прикладів потрібно народу України, щоб пересвідчитися, що, перманентно міняючи своїх політичних союзників і "друзів", псевдополітики знову рвуться до влади, навіть ціною нового кривавого вибуху в країні", – підсумував Смешко.
Саакашвілі, який утратив українське громадянство, збирався повернутися 10 вересня в Україну через пункт пропуску "Краковець". Його прибічники організували там наметове містечко.
Замість перетину кордону у "Краковці" Саакашвілі спочатку спробував в'їхати в Україну на поїзді "Інтерсіті", але поїзд зупинили. Після цього політик заявив, що його команда на польському кордоні "повертається до першого плану" і їде в пункт пропуску "Краковець", однак замість цього вирушив у пункт пропуску "Шегині". Поляки пропустили автобус із Саакашвілі і народними депутатами. Українська сторона перекрила кордон нібито через інформацію СБУ про замінування переходу. Після цього натовп прибічників Саакашвілі прорвав кордон прикордонників і супроводив політика на територію України.
Екс-президент Грузії приїхав до Львова, де заявив, що поліцейські не виконали злочинного наказу, пропустивши його в країну. Генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що організаторів незаконного перетину кордону буде притягнуто до кримінальної відповідальності.