Сьогодні ми завершили формування антикорупційної інфраструктури – Порошенко
Президент України Петро Порошенко привітав ухвалення Верховною Радою закону про антикорупційний суд і закликав завершити його створення цього року.
Президент України Петро Порошенко вважає, що з ухваленням законопроекту про антикорупційний суд Україна завершила формування антикорупційної інфраструктури. Про це він заявив під час засідання Верховної Ради 7 червня, повідомляє прес-служба глави держави.
"Це є перемога. Перемога України. Перемога українського народу. Моя перемога як президента України. Перемога українського парламенту на чолі з головою Верховної Ради Андрієм Парубієм. Перемога українського уряду на чолі з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом", – підкреслив Порошенко.
Він також закликав завершити процес створення суду вже цього року.
Президент, зокрема, просить уряд і Міністерство фінансів ухвалити рішення, які дадуть можливість відкрити фінансування для створення суду.
Глава держави закликав міжнародні організації пропонувати своїх кандидатів у Міжнародну раду експертів.
"Хочу звернутися до кандидатів-українців, які представляють народ України, із суддівського корпусу, з адвокатського корпусу, із науковців – не бійтеся брати участь у конкурсі. Служіть Україні. Забезпечте функціонування ефективного і незалежного антикорупційного суду", – заявив Порошенко.
22 грудня 2017 року президент України Петро Порошенко вніс до парламенту законопроект №7440 "Про Вищий антикорупційний суд". 11 січня 2018 року голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден надіслав лист в Адміністрацію Президента, у якому розкритикував законопроект Порошенка. Світовий банк також висловив невдоволення документом, заявивши, що він не відповідає вимогам СБ для надання Україні приблизно $800 млн на підтримку основних реформ.
В АП заперечили, бо вважають, що законопроект відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії.
1 березня 2018 року парламент підтримав законопроект про антикорупційний суд у першому читанні. Згідно з документом, Вищий антикорупційний суд в Україні мають створити протягом 12 місяців після набуття законом чинності.
23 травня депутати почали розгляд законопроекту у другому читанні. 7 червня комітет затвердив останню редакцію законодавчого акта. Цього самого дня Рада ухвалила законопроект.