Список Аграрної партії може очолити Тимошенко – політолог
У разі об'єднання з "Батьківщиною" Юлії Тимошенко в Аграрної партії з'явиться шанс витіснити лідера Радикальної партії Олега Ляшка із центру країни й забрати його голоси, вважає політолог-міжнародник Антон Кучухідзе. За даними його джерел, такі переговори вже тривають.
Для зростання рейтингів та успіху на позачергових виборах до парламенту політичні сили в Україні зараз ведуть переговори про об'єднання, і одним із таких союзів може стати спільний список "Батьківщини" та Аграрної партії, повідомив із посиланням на свої джерела політолог-міжнародник Антон Кучухідзе у колонці для "Українських новин".
"Навіть "Слузі народу" сьогодні потрібна партія-сателіт для формування коаліції, хоча у партії президента високий загальнонаціональний рейтинг. На західне електоральне поле із президентських виборів упевнено зайшов [п'ятий президент України] Петро Порошенко, який фактично сьогодні став уособлювати найбільш правого політика. "Народний фронт", "Свобода", низка інших правих організацій думають, що їм зробити, який союз створити, щоб стати сильнішими, а пан Порошенко вже може диктувати умови своїм потенційним партнерам", – зазначив експерт.
Крім правих, на заході України досить висока підтримка у "Батьківщини", додав він.
"Центр України. Тут розгортається дуже цікава тенденція. У центрі три сили мають амбітні плани – "Батьківщина", Аграрна партія та Радикальна партія Олега Ляшка. За даними джерела з Аграрної партії, зараз аграрії ведуть переговори з "Батьківщиною" про об'єднання і спільний похід на вибори. Робоча версія союзу, зі слів джерела аграріїв, така, що політичні сили об'єднують партії під вивіскою Аграрної партії, а список очолить Юлія Тимошенко. Потенційно це для центру гарний союз, бо локальні вибори в ОТГ тут вигравала "Батьківщина", а Аграрна партія входила до трійки лідерів", – заявив політолог.
Він вважає, що так в Аграрної партії разом із Тимошенко з'явиться шанс витіснити Ляшка із центру країни й забрати його голоси.
"Південь і схід. Тут, звичайно, ситуація не менш цікава. Промислові області – за них завжди точиться серйозна боротьба. Те, що очевидно зараз, це те, що партія [позафракційного нардепа Сергія] Тарути (партія "Основа". – "ГОРДОН") з об'єктивних причин пішла на союз із Тимошенко, партія мерів намагається бути національною партією, але всі показники свідчать, що вони поки що регіональна сила. Інші основні гравці південного сходу – визначаються. Ближче до 10-х чисел червня багато розкладів стануть абсолютно відкритими. Що більше союзів, то краще для посилення демократії в Україні і менше можливості побудувати диктатуру в майбутніх парламентських фракціях", – резюмував Кучухідзе.
21 травня президент України Володимир Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради VIII скликання і призначення позачергових парламентських виборів на 21 липня. 23 травня указ Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових парламентських виборів набув чинності. Із 24 травня в Україні розпочався виборчий процес.