Співробітники ДБР вилучили в музеї Гончара митні декларації на картини з колекції Порошенка
Держбюро розслідувань розпочало кримінальне провадження про незаконне переміщення через кордон 43 картин із колекції п'ятого президента України, нардепа від "Європейської солідарності" Петра Порошенка. Політик заявив, що ввіз картини в Україну законно, і сьогодні виставив їх разом із митними деклараціями у київському музеї Івана Гончара. ДБР провело в музеї слідчі дії і забрало декларації.
Співробітники Державного бюро розслідувань, які кілька годин тому виламали вхідні двері в музей Івана Гончара в Києві та проникли в будівлю, покинули його, повідомляють на сторінці музею у Facebook.
Сьогодні в музеї п'ятий президент України, народний депутат від "Європейської солідарності" Петро Порошенко відкрив виставку картин зі своєї колекції, які фігурують у розслідуванні ДБР.
"На цій виставці є також документи, де містяться оригінали митних декларацій 43 картин, їх перелік і платіжні доручення, які були зроблені з мого особистого рахунку після сплати податків державі", – написав Порошенко у Twitter.
Пресслужба музею повідомила, що співробітники ДБР вилучили митні декларації.
"Картини цілі", – зазначили в музеї.
В установі назвали проникнення співробітників ДБР незаконним, оскільки відповідного рішення суду на проведення слідчих дій їм не показали.
"Слідчі ввірвалися до будівлі, зламавши вхідні двері. Директором музею було подано заяву до поліції щодо пошкодження майна", – поінформували в музеї.
Відразу після проникнення співробітників ДБР до музею його директор Петро Гончар висловлював занепокоєння, що вони винесуть картини.
"Я взяв сьогодні колекцію на відповідальність, там колекція на сотні мільйонів. Хто тепер відповідає за колекцію?" – цитує його "BBC News Україна".
У ДБР заявили, що проводили в музеї слідчі дії в межах розслідування кримінального провадження, а саме – огляд картин.
На 26 травня Порошенка викликали на допит у ДБР як свідка у справі про незаконне переміщення через державний кордон 43 картин. Адвокат експрезидента Ігор Головань заявив, що виклик його клієнта у ДБР незаконний, оскільки він не давав згоди на допит за іншою адресою.
Експрезидент у ДБР не з'явився, замість цього в музеї Івана Гончара він разом із дружиною відкрив виставку картин, які фігурують у розслідуванні ДБР. В експозиції презентовано роботи Івана Айвазовського, Льва Лагоріо, Вільгельма Котарбінського, Василя Тропініна, Василя Хмелюка та Іллі Рєпіна.
Порошенко заявив, що картини було куплено і ввезено в Україну до його президентської каденції – 2012 року.
"Картини ввезені законно. Для цього достатньо було просто подивитися (бо я не зобов'язаний зберігати оригінали декларацій, хоча вони збереглися) у базу даних митної служби і не оббріхувати лідера опозиції", – цитує Порошенка пресслужба "Європейської солідарності".
У ДБР повідомили, що співробітники бюро приїхали в музей Гончара, де перебувала сім'я Порошенка, і вручили повістку Марині Порошенко про повторний виклик на допит її чоловіка. Головань спростував цю інформацію.
"Брехуни з ДБР розпускають чутки про вручення повістки дружині Петра Порошенка. Працівники ДБР утекли одразу, як тільки їх попросили не помахати посвідченнями, а показати їх належним чином. Ніхто нічого нікому не вручав", – заявив адвокат.