Справа Гандзюк. Суд у Болгарії переніс розгляд апеляції на екстрадицію Левіна
Фігурант справи про вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк Олексій Левін відмовився від свого болгарського адвоката. Суд переніс на 11 березня розгляд апеляції на видання Левіна Україні.
Апеляційний суд болгарського міста Бургас 9 березня переніс розгляд апеляційної скарги про екстрадицію в Україну Олексія Левіна (Москаленка), підозрюваного в організації нападу на громадську діячку з Херсона Катерину Гандзюк. Про це повідомляє hromadske.
Під час засідання Левін спочатку просив присутності на засіданні українського адвоката, а потім відмовився від болгарського.
"Не хочу, аби на нього лягала така відповідальність. Я підтримую його скаргу, але відмовляюся від нього. Нехай держава надасть мені іншого", – заявив Левін.
Адвокат Кирило Топалов підтримав підзахисного, зазначивши, що він недостатньо компетентний у цій справі і правильніше було б, якби на засіданні був присутнім український захисник.
У суді наголосили, що поки такої можливості немає, оскільки відсутня відповідна домовленість між українською та болгарською сторонами. Болгарія надіслала в Міністерство юстиції України запит і поки чекає відповіді.
Судді перенесли засідання на 11 березня. Левіну мають надати нового болгарського адвоката.
Про затримання Левіна в Болгарії Офіс генпрокурора України повідомив 24 січня. Його ідентифікували за відбитками пальців, тому що він змінив зовнішність. Слідчі вважають Левіна організатором злочину, його було заочно заарештовано. У вересні 2019 року його оголосили в міжнародний розшук.
Суд болгарського міста Бургас 21 лютого дозволив екстрадицію Левіна в Україну. Процедуру відклали через апеляцію.
31 липня 2018 року Гандзюк облили сірчаною кислотою біля під'їзду її будинку в Херсоні. Вона дістала хімічні опіки 30% тіла, кислота потрапила на спину, голову, руку, а також в око. 4 листопада активістка померла.
У справі про напад на активістку заарештували шістьох осіб. На початку червня 2019 року п'ятьом виконавцям злочину (усі вони – учасники АТО) після угоди зі слідством ухвалили обвинувальні вироки. Їх засудили на строк від трьох до шести з половиною років позбавлення волі.
Левін стверджував, що спочатку пропонував облити активістку не кислотою, а зеленкою.