Справа щодо формули "Роттердам плюс" не має судової перспективи – експерт
Кримінальне провадження Національного антикорупційного бюро у справі про формулу "Роттердам плюс" є "чинником політичного тиску одних фінансово-промислових груп на інші", вважає співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич.
Кримінальне провадження стосовно членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, які затвердили вугільну формулу "Роттердам плюс", не має судової перспективи. Таку думку в коментарі "Українським новинам" висловив співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич.
"Якщо Національне антикорупційне бюро піде до суду з такою доказовою базою, яка зараз з'являється у відкритих джерелах, то я дуже сильно сумніваюся, що там буде якийсь позитивний для НАБУ підсумок. Швидше за все, [справа] закінчиться нічим", – зазначив він.
Марунич вважає, що кримінальне провадження "буде чинником політичного тиску одних фінансово-промислових груп на інші, використовуючи, в тому числі, свої лобістські можливості, які збільшилися".
"Зрозуміло, що [бізнесмен, співвласник групи "Приват" Ігор] Коломойський, який не був зацікавлений у підвищенні цін на електричну енергію, звичайно ж, буде тиснути. А оскільки його представництво у владі суттєво збільшилося на протязі останніх пів року, то такий шанс він не змарнує", – вважає експерт.
24 березня 2017 року Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальне провадження, в межах якого розслідує дії членів НКРЕКП, що затвердили вугільну формулу "Роттердам плюс". Із 1 липня 2019 року набув чинності новий ринок електроенергії, у зв'язку з чим колишні принципи формування цін скасовано й формула "Роттердам плюс" припинила дію, але розслідування НАБУ триває.